Ekmekçi Mahallesi'ndeki yangın korkuttu!..

Ekmekçi Mahallesi'ndeki yangın korkuttu!..

Kahramanmaraş'ta Ekmekçi Mahallesi Şehit Ganiyusufoğlu Hayribey Caddesi 8 numaralı ahşap evde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Dün öğle saatlerinde meydana gelen ve iki eski eve daha sıçrayan yangın nedeni ile cadde, polis ekiplerince bir süre trafiğe kapatıldı.


Yangına ilk müdahaleyi vatandaşlar yaptı. Kısa sürede büyüyen yangın, yandaki 2 eve sıçradı. Bunun üzerine olay yerine çağrılan Kahramanmaraş Belediyesi itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Evler dar sokakta bulunduğu için ekipler yangına müdahalede güçlük yaşadı. Evlerinin çatısına çıkan bazı vatandaşlar, hortumlarla yangını söndürmeye çalıştı. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik çalışması sonucu yangın kontrol altına alındı. Kullanılmadığı öğrenilen 3 ev tamamen yandı.


Bu arada, yangın sırasında tüp patlaması meydana geldi. Yangın sırasında iş yerinde bulunan Vahit Başkurt, ''Ahşap evden birdenbire dumanlar çıkınca itfaiyeye haber verdik. Allah'tan evlerde kimse yaşamıyordu. Ucuz atlattık'' dedi.


Olay yerine gelen Kahramanmaraş Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Yaşar Kaymak, yangının ilk çıktığı evin çöp ev olarak kullanıldığını söyledi. Evlerin birbirine çok yakın olmasından dolayı yangının diğer evlere sıçradığını ifade eden Kaymak, ''Ekiplerimizin yoğun çalışması sonucu yangının başka evlere sıçraması önlendi. Mal kaybı var ama buna da şükrediyoruz'' diye konuştu.


 Yangının çıkış nedeni ise araştırılıyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2011, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63