Sırtındaki mermiyle 20 yıldır yaşıyor!

Sırtındaki mermiyle 20 yıldır yaşıyor!

Vatani görevini yaparken düştükleri pusuda yaralanan kişi, 20 yıldır, "felç riski" bulunduğu gerekçesiyle çıkartılmayan mermi çekirdeği ile yaşıyor.


Kahramanmaraşlı Ahmet Paksoy, 20 yıldır, vatani görevini yaparken düştükleri pusuda sırt kemiğine isabet eden ve felç riski nedeniyle çıkartılmayan mermiyle yaşıyor.


Merkez Onikişubat ilçesinde ikamet eden 3 çocuk babası 41 yaşındaki Paksoy, Elazığ'da vatani görevini yaparken, 1994'de terör örgütü PKK'nın kurduğu pusuda sırtından yaralandı.


Elazığ Devlet Hastanesi'nde ameliyata alınan Paksoy'un parçalanan bağırsaklarından 40 santim kesildi ancak sırt kemiğine saplanan kurşun, felç riski bulunduğu için çıkartılmadı. 


Gülhane Askeri Tıp Akademisindeki 2 aylık tedavinin ardından uzuv kaybı olmadığı için Paksoy'a "askerliğe elverişlidir" raporu verildi. İki aylık hava değişiminin ardından birliğine dönen Paksoy, sırtındaki kurşunla kalan 85 günlük vatani görevini tamamlayarak terhis oldu.


Paksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, sırtındaki mermi çekirdeği nedeniyle zaman zaman sağlık sorunları yaşadığını söyledi.


Yaşadığı sıkıntıları ve olay anını anlatan Paksoy, Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde düştükleri pusuda kendisiyle beraber yaralanan komutanının 13 gün sonra şehit olduğunu anlattı.


Felç riski taşıdığı için sırtındaki mermi çekirdeğinin çıkartılmadığını belirten Paksoy, uzuv kaybı olmadığı için de "gazi" unvanı verilmediğini sözlerine ekledi.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63