Vali Kocatepe: 4 arkadaşımızın hayati tehlikesi var

Vali Kocatepe: 4 arkadaşımızın hayati tehlikesi var

Vali Kocatepe: "4 arkadaşımızın ileri derecede yanık nedeniyle hayati tehlikeleri bulunuyor" "Bir sabotaj veya buna benzer herhangi bir olumsuz dış etken söz konusu değil"


Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Emniyet Müdürlüğü bahçesinin altında atış poligonundaki patlamaya ilişkin "4 arkadaşımızın ileri derece yanık nedeniyle hayati tehlikeleri bulunuyor" dedi.


Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesini ziyaret ederek, yaralıların durumları hakkında bilgi alan Kocatepe, gazetecilere yaptığı açıklamada, 14.09'da emniyet müdürlüğü bahçesinin altındaki kapalı atış poligonunda bir arızayı gidermek için kaynak çalışması yapılırken, muhtemelen biriken barut gazının patlaması sonucu patlama meydana geldiğini kaydetti.


Patlamada yaralananların tedavilerinin sürdüğünü ifade eden Kocatepe, "4 arkadaşımızın ileri derece yanık nedeniyle hayati tehlikeleri bulunuyor. İleri derecede yanık tespit edilen yaralılardan 3'ü Adana'ya sevk edildi.Adana'da ileri derecede yanık merkezi olduğu için oraya gönderildi. Bir arkadaşımız da burada yoğun bakımda. Şu anda durumu ciddi. Ben Allah'tan şifa diliyorum" diye konuştu.


Kocatepe, olayın tamamen kazadan ibaret olduğunu belirterek "Onun dışında bir sabotaj veya buna benzer herhangi bir olumsuz dış etken söz konusu değil" dedi.


Öte yandan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç da yaralıları ziyaret etti; yetkililerden bilgi aldı.


AA

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63