VEFA: Şehit aileleri bayramda unutulmadı...

VEFA: Şehit aileleri bayramda unutulmadı...

Ramazan Bayramı nedeni ile; vatani görevini yaparken Şehit olan P. Çavuş Elhas Esendere, Polis Memuru Hüseyin Arıgüloğlu ve P. Komando Er Mehmet Abacı’nın ailelerini arife günü ziyaret eden Vali Tanılır ve beraberindeki heyet şehit aileleri ile bayramlaştılar.

Vali Tanılır ve beraberindeki heyet ilk olarak Şehit P. Çavuş Elhas Esendere’nin ailesini ziyaret etti. Şehidin annesi Emiş Esendere tarafından karşılanan Vali Tanılır ve beraberindeki heyet bir süre şehidin ailesi ile sohbet ettiler. Aileye iyi niyet temennisinde bulunan Vali Tanılır, devlet olarak daima şehit ailelerinin yanlarında olduklarını belirterek ailenin Ramazan Bayramını tebrik etti.

Heyet daha sonra Şehit Polis Memuru Hüseyin Arıgüloğlu’nun ailesini ziyaret ettiler. Şehidin eşi Tuba Arıgüloğlu tarafından karşılanan heyet, Şehidin ailesi ve 8 yaşındaki oğlu Zahit Bura ile bir süre sohbet ettiler. Şehidin oğlu Zahit Bura babası gibi polis olacağını söyledi. Şehidin ailesi ile yakından ilgilenen Vali Tanılır şunları söyledi: "Devletin, her zaman yanınızda olacağını unutmayın, sizler şehitlerimizin bizlere emanetisiniz." dedi.

Şehit P. Komando Er Mehmet Abacı’nın da ailelerini ziyaret eden Vali Tanılır ve beraberindeki heyet ailenin Ramazan Bayramını tebrik etti. Vali Tanılır, şehitliğin rütbelerin en büyüğü olduğunu, ziyaretleri ile ailenin acısını hatırlatmayı değil, şehit ailelerinin yanında olduklarını göstermek olduğunu, şehit ailelerine her türlü desteği verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi.

Şehit ailelerini ziyarete; Vali Mehmet Niyazi Tanılır, Garnizon Komutanı Albay Sadık Yıldız, Alay Komutanı Albay İsmail Cömert, Vali Yardımcısı Servet Güngör, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve İl Müftüsü Bekir Gülce katıldı. (Valilik - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2010, 08:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63