Mesut Tuğrul yazdı: "Ali Rıza Kısakürek’i anlamak"

Mesut Tuğrul yazdı: "Ali Rıza Kısakürek’i anlamak"

Mesut Tuğrul yazdı: "Ali Rıza Kısakürek’i anlamak"

Ali Rıza Kısakürek, gönlü hayalleri bu dünyaya sığmayan biridir, hayallerini uygulamaya koysan samimiyetimle söylüyorum, bu kent bir kent daha olur.

Yarım asır önce emanet ütü ile başladığı serüveninde bugün bir dünya markası oluşturdu. Bırakın Türkiye genelini Avrupa’nın birçok ülkesinde, Rusya’da, Ortadoğu’da Piserro mağazaları ile karşılaşabilir, eğer Türk milliyetçisi iseniz bunun gururunu iliklerinize kadar hissedersiniz.

Her gün hayal kuran ve bu hayallerini gerçekleştirmek için çaba harcayan bir isimdir Ali Rıza Kısakürek. 71 yaşını aşmış, fakat içindeki azim 20’li yaşlardaki gibi.

Bir projesini söyleyeyim; Yavşan Yaylasına elektrik hattı çekilmesi için proje hazırlayan ve bu projeyi de gidip Ankara’da takip ettirerek hayata geçmesinde emeği olan biridir.

Övündüğümüz tekstil kentinde bir dünya markası çıkarabiliyorsak, buna da sahip çıkmak zorundayız.

Eşi Müzeyyen Yengeyi, çocukları Uğur Bey ve Ayşegül Hanımı yakinen tanıyanlardanım. Hepsi de bu memleket için varını yoğunu ortaya koyan isimler.

Şimdi de Döngele’de belki de Türkiye’nin en güzel coğrafyasına Türkiye’nin en güzel termal otelini yaptılar. Ege’den, Akdeniz’den, Güneydoğu Anadolu’dan müşteri sirkülasyonuna hizmet veriyorlar.

Koronavirüs nedeniyle otel müşteri kabul etmiyor fakat istihdam aynen devam ediyor.

Önceki gün kentin büyük bir değeri olan Manşet Gazetesinde yayınlanan Ali Rıza Kısakürek’in röportajını titizlikle okudum. İnanın üzüntüm bir kat daha arttı.

Bu kent değerlerine sahip çıkmıyor, bunu siyasette de, sporda da, iş dünyasında da görüyoruz. Bu, zannedersem genlerden gelen bir şey olsa gerek.

Oysa bir birimize sıkı sıkıya sarılsak, bir birimizin önünü açsak, bir birimize sahip çıksak kim kaybeder?

Siyaset kurumu işadamlarımızın sorunlarını dinlemesi lazım, yaptıkları yatırımları iş adamları ceplerine alıp götürmeyecek, bu memlekette işleyen bir demir olarak kalacak.

Bu minvalde; bir dünya markasının Atatürk Parkı karşısındaki fabrika satış mağazasının önü kapalı. Yol ve kaldırımı yapan Karayolları, arsa sahibinin yerini işgal ediyor. Yıllardır bu işlem bir türlü sonuca ulaşmıyor.

Yıllar önce İtalya’ya kafa tutan ve modanın başkentini Kahramanmaraş’a getirmek için start veren Kısakürek, ön arsa nedeniyle bu hayalini gerçekleştirememişti. İnanın bu hayal gerçekleşseydi Tekstil’in tescilli başkenti olabilirdik.

Şimdi de Sır Barajı üzerine bir köprü projesini gündeme getirdi. O projeyi anlatırken bir çocuğun heyecanını yansıtan bir psikoloji altında, gözlerinin içi gülüyor.

Siyasette en iyi ve en hızlı hizmet makamla yapılıyor. Bu kentte Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mahir Ünal’ın yaptıkları inkâr edilemez. Sayın Ünal’la birlikte tüm Milletvekillerinin başarılı isimlere destek olması gerekir.

Günümüzde siyaset desteği olmadan bir arpa boyu mesafe alınamıyor.  Diğer iller kendi işadamlarına nasıl sahip çıkıyorsa, bu kentin değerlerine de sahip çıkmak zorunda.

Ben Ali Rıza Kısakürek’i yaptıklarından dolayı ayakta alkışlıyorum. Umarım hayallerini gerçekleştirir ve geç olmadan bu kent ona sahip çıkar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23