Yener Atlı Yazdı: 'BÜYÜKŞEHİR’DE İLKEL MİLLİCİLİK VE MANİFESTOMUZ!'

KAHRAMANMARAŞ siyasi ve idari tarihine iki gün önce yeni bir sayfa açıldı ve Hayrettin Güngör, Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu, Fatih Mehmet Erkoç’tan devraldı.

Yener Atlı Yazdı: 'BÜYÜKŞEHİR’DE İLKEL MİLLİCİLİK VE MANİFESTOMUZ!'

Hayrettin Beyin işi çok zor zira vatandaşın beklenti çıtası çok çok yüksekte çünkü abartısız son 50 yılın en büyük hizmetlerini yapmış olan bir başkandan devraldı makamı.

Kahramanmaraş tökezlememeli…

Kahramanmaraş fetret devrine geçmemeli…

Çıta yüksek…

Beklenti büyük…

Kahramanmaraşlı, “para yok” veya “iş yapacak nitelikli kadro yok” bahaneleri kesinlikle istemiyor.

Çiçeği burnunda yeni başkan, Erkoç’un hızının altına düşmemeli, hatta motoru müsaitse bir vites daha yükseltmeli…

2019 Haziran ayında 25. Yılını dolduracak olan Politika Caddesi sütunlarının yazarı olarak; Objektif, tutarlı, olumlu veya olumsuz eleştirilerimize duygularımızı katmadan, yaptığı her iyi icraatında Hayrettin Beyin yanında ve destekçisi olacağız.

Bu sütunlardan hiç kimse Maraş deyimiyle “gevreğini içine bükme”mizi beklemesin!

Biz partici pırtıcı değiliz, zaten onlar gevreğini de yumuşağını da içine bükerler!

Hayrettin Beyin bu beş yıllık sürecinde “doğruya doğru” deyip yanında yer alacağız ama “eğriye de eğri” diyeceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Her oturup kalkmasına “çibidikçilik yapmayacağız” ama çibidik çalınması gereken icraatlarında da “marifet iltifata tabiidir” düsturundan hareketle gereğini yapacağız.

Biraz da mahalle ağzı jargonuyla, “oğlumuzu kızımızı işe alırsan iyisin, almazsan kötüsün” olmayacak bu sütunlarda!

Bu yazı, bir anlamda da Politika Caddesi sütunlarının beş yıllık manifestosu olsun.

Hoş geldin Büyükşehir Başkanı…

İLKEL MİLLİCİLİK!

BENCE bu atanmışlar içinde geçerlidir ama özellikle seçilerek bir makama gelmiş kişilerin en doğal hakkıdır, kendi çalışacağı ekibini kurması.

Birkaç gün önce görmüşsünüzdür medyada: “Nevşehirli Doç. Dr. Özgür Özdemir KASKİ Genel Müdürü atandı” şeklindeki haberleri…

Bir kısım arkadaşlar ve sosyal medya yorumcuları, “Maraş’ta adam mı kalmadı da Nevşehirli’yi getiriyorlar” tarzında eleştiriler yapıyorlar.

Arkadaşlar bakın, Maraş’ta elbette adam vardır ama eğer beş yılın sonunda biz vatandaş olarak hesabı Hayrettin Güngör’den soracaksak, lütfen bir zahmet kiminle çalışacağına ve kuracağı ekibine müdahil olmayalım.

Artı, bu memlekete dışarıdan gelen yabancı bürokrat, inanın yerlisinden çok daha iyi hizmetler veriyor, bunu örneklerle de gösterebiliriz.

Eğer bu memlekete profesyonelce hizmet edecek, edebilecek birileri varsa, bu kişi ister Trabzon’dan gelsin, ister Edirne’den, isterse de Nevşehir’den gelsin, hepsi de bu vatanın bir parçasıdır.

Siz bölgesel milliyetçilik yapacaksanız, varsa gücünüz Maraşlı bürokratları, memurları, ülkenin diğer vilayetlerinde önemli mevkiilere getirmeye çabalayın.

CADI AVI VE GAZETECİLİK!

BELEDİYE Başkanı, kenti yönetir, gazeteci de haberciliğini yapar!

Gazetecilik, başkanın kuracağı ekibini seçme işi değildir, haddi de değildir.

Gazetecinin görevi, yeni getirilen amiri, memuru tanımadan bilmeden “Oooo… Bu işin uzmanı geldi, çok iyi…” demekte olmamalıdır.

Bekleyeceksin, göreceksin, gözlemleyeceksin, “iyi” ya da “kötü” icraatlarını gördükten sonra karar verip yazacaksın!

Sonra, sosyal medya hesaplarında, yok “falanca daire başkanı da gidici”, yok, “filanca müdür iş yapmıyordu” falan diyerek “cadı avı” başlatmayacaksın kardeşim!

Kendi şahsi egoların için bütün çalışanları huzursuz etmeye hakkın da yok, haddinde yok!

Zira yeni büyükşehir başkanı sizden daha akılsız da değil, bunu bilin.

Kraldan çok kralcılık yapmak yakışmaz gazeteciye…

Sonra bilirsiniz, erken öten horozun başına gelenleri!

YATACAK YERİ ÇOK:

KİTAP YAPRAĞI AİLESİ

GÖKYÜZÜNÜN altında mutluluğu paylaşalım sloganıyla hareket edip, sosyal ve kültürel etkinliklerinin yanı sıra köy okullarına kütüphane kuran başta başkanları Burak Çetinkaya olmak üzere bütün Kitap Yaprağı ailesinin…

YATACAK YERİ YOK:

DALKAVUKLARIN

FATİH Mehmet Erkoç dün görevdeyken gerek yüzyüze karşılaştıklarında ve gerekse sosyal medya hesaplarında bin takla atıp, onun gözüne girmek için efor sarfeden, görevden gittikten sonra da bugün eleştiren dalkavukların…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER