Ankara Üniversitesi Kültür Gezginleri Tulumtaş Mağarası'nı Ziyaret Etti
Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in öncülüğünde, ilçe turizmine kazandırılan Tulumtaş Mağarası, Ankara Üniversitesi Kültür Gezginleri topluluğu tarafından ziyaret edildi.

Tarih Kokan Keşif: Tulumtaş Mağarası
1992 yılında Ankara Çevre Yolu inşası sırasında keşfedilen Tulumtaş Mağarası, Gölbaşı Belediyesi'nin titiz çalışmaları sonucunda turizme açıldı. İlçenin yanı sıra ülke turizmine de katkı sağlaması beklenen mağara, Ankara Üniversitesi Kültür Gezginleri'nin dikkatini çekti.

Akademisyenlerden Bilgi ve İnceleme
Ankara Üniversitesi'nde görev yapan profesör, doçent ve doktorlardan oluşan akademisyenler, mağara içindeki doğal güzellikleri detaylı bir şekilde inceledi. Yetkililerden aldıkları bilgilerle, Tulumtaş Mağarası'nın eşsiz özelliklerini değerlendirdiler.

Mola Zamanı: Kafeterya Keyfi
Ziyaretin ardından akademisyenler, mağara içinde hizmete açılan kafeteryada kısa bir mola verdi. Tulumtaş Mağarası'nda hizmet veren hediyelik eşya bölümünü gezen heyet, çeşitli ürünlerden anılarını tazeledi.

Kahramanmaraş'ta onu görenler yanında durup kalıyor! Yalnızlık böyle bir şey Kahramanmaraş'ta onu görenler yanında durup kalıyor! Yalnızlık böyle bir şey

20231126aw085142-0

Hatıra Dolu Alışveriş
Akademisyenler, mağara tasarımlı şapka, tişört, bez çanta, anahtarlık, termos, kupa, kalem, magnet, kırlent, yastık kılıfı gibi çeşitli ürünleri edinerek ziyaretlerini ölümsüzleştirdiler.

Teşekkür Heyeti
Yaklaşık 75 kişilik heyet, Tulumtaş Mağarası'nın turizme kazandırılmasında öncü rol oynayan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek'e teşekkür etti. Mağaranın bölge turizmine olan katkılarına vurgu yapan akademisyenler, Şimşek'e çalışmalarından dolayı övgüde bulundu.


 

Kaynak: İHA