İşte yap-boz telefon

İşte yap-boz telefon

Lego gibi parçaların birleştirilmesiyle farklı görünüm ve fonksiyonlara ikavuşan Bug Labs cihazına yeni eklentiler geliyor.

Toplam dört yuvayla genişletilebilen ilginç mobil iletişim cihazı Bug Labs, bir dizi yeni eklentiyle bünyesini çağa uygun hale getiriyor. Bug Labs, ana gövdesi üzerinde birkaç kısayol, bağlantılar ve ince küçük bir LCD ekran bulunuyor. Örneğin cihazın fotoğraf yeteneğine kavuşması için kamera modülünü satın alıp cihaza takıyorsunuz. Bu şekilde genişletilip geliştirilebilen Linux tabanlı açık cihaz, yeni eklentilerini karşılamaya hazırlanıyor.

5 yeni BUGmodule, çağın gereksinimleri düşünülerek geliştirilmiş.

BUGprojector, Texas Instruments firmasının DLP Pico teknolojisini kullanan bir mini pico projektör. 480 x 320 piksel görüntü oluşturan projektör 9 lümen parlaklığa sahip.

BUGsound, üzerinde 20 mm'lik bir hoparlör bulunan ses eklentisi. Üzerinde mikrofon, kulaklık ve ses giriş çıkışı için dört adet 3.5 mm bağlantı bulunuyor. Bu eklentiyle BUG cihazını müzik dinlemek, ses kaydetmek ve hatta ses işlemek için kullanabiliyorsunuz.

BUG3g, cihazın üçüncü nesil şebekelere bağlanabilmesini sağlayan SIM yuvalı 3G eklentisi. Şebeke üzerinden sesli ve metinsel iletişim yollarının tamamı kullanılabiliyor.

BUGwifi, kablosuz iletişim için WLAN 802.11b/g ve Bluetooth 2.0 + EDR antenleri sunan eklenti, ağ, internet erişimi ile kablosuz kulaklık, klavye gibi aksesuarlar için tasarlanmış.

BUGbee, düşük seviye 802.15.4 radyo. Bu eklenti ile kullanıcılar ev otomasyonları, algılayıcı - ağ iletişimi ve daha fazlası için kısa mesafeli kişisel ağ kurabiliyorlar.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2009, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63