Messenger'dan tüm radyoları dinleyin!

Messenger'dan tüm radyoları dinleyin!

Avea, Windows Live Messenger kullanıcıları ile Türkiye’nin en çok dinlenen radyo kanallarını buluşturuyor.

Avea, yeni uygulaması Aveamüzik Radyo ile müzikseverlere yepyeni bir deneyim sunuyor. Windows Live Messenger üzerinde çalışan ve tüm Windows Live Messenger kullanıcılarının erişebileceği ücretsiz bir uygulama olan Aveamüzik Radyo, kullanıcıların Türkiye’nin en çok dinlenen radyo kanallarına erişmelerine olanak tanıyor.

Seçtikleri radyoyu Windows Live Messenger açık olduğu sürece dinleyebilen kullanıcılar ayrıca, Avea’nın müzik portali www.aveamuzik.com‘daki Top40 listelerine ve listedeki şarkılara erişebiliyor, Aveamüzik’in 350.000 şarkılık veritabanı içinden istedikleri sanatçıları ve şarkıları aratıp dinleyebiliyor. Ücretsiz olarak sunulan Aveamüzik Radyo Uygulaması üzerinden şarkı dinlemek için Windows Live Messenger’ın bilgisayara yüklü olması ve kullanıcıların üye girişi yapmaları yeterli oluyor. Kullanıcıların ek bir uygulama yüklemesine gerek kalmıyor.

Nasıl çalışıyor?

Aveamüzik Radyo Uygulaması, Windows Live Messenger uygulamasının altında yer alan ikonlardan, MSN portal logosunun yanındaki kırmızı renkli “Avea Radyo” ikonuna tıklandığında hemen açılıyor ve ilk sıradaki radyo çalmaya başlıyor. Kullanıcılar radyo kanalını değiştirmek istediklerinde, uygulamanın arayüzünün ortasında yer alan radyo kanallarından istediklerine tıklayarak kanallar arasında gezebiliyor.

Tüm bunların yanı sıra, dinlenilen radyo kanalı otomatik olarak Windows Live Messenger statüsüne yansıyor ve dinleyiciler radyo kanallarının sağ üstünde bulunan Facebook ve Twitter ikonlarına tıklayarak, uygulamayı ilgili sosyal ağda arkadaşlarıyla paylaşabiliyor.

Microsoft Tüketici ve İnternet Hizmetleri Türkiye Genel Müdürü Ebru Çapa, 32 milyon İnternet kullanıcısının bulunduğu ülkemizde, Windows Live Messenger kullananların sayısısının 28 milyonu geçtiğini ve Windows Live Messenger kullanımı açısından Türkiye'nin dünyada 4. olduğunu belirtti.

Windows Live Messenger üzerinden radyo yayını uygulaması bugün Türkiye dışında dünyada sadece Fransa, İtalya ve İspanya'da gerçekleşiyor." (CNET Türkiye)

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2010, 22:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63