Havaalanı mania alanını ihlal eden 6 kat yıkılacak!

Havaalanı mania alanını ihlal eden 6 kat yıkılacak!

Uçakların iniş ve kalkış yaptığı güzergah (mania) dikkate alınmadan 14 katlı inşa edilen ve mühürlenen Emniyet Müdürlüğü binasının 6 katı yıkılacak..


Adana’da uçakların iniş ve kalkış yaptığı güzergah (mania) dikkate alınmadan 14 katlı inşa edilen ve mühürlenen emniyet müdürlüğü yeni hizmet binasının son 6 katının yıkımı için ihale yapıldı. 10 Ağustos’ta başlayacak yıkımın ihalesini, binayı inşa eden Halil Avcı Şirketler Grubu 3 milyon 135 lira teklifle kazandı.
İl Özel İdaresi tarafından 2010 yılında Döşeme Mahallesi’ndeki valilik binası yanında 37 bin 542 metrekare alan üzerine temeli atılan, 14 kat yükseldikten sonra ’uçuş güvenliğini tehlikeye düşürdüğü’ gerekçesiyle 2011 yılında mühürlenen Adana Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binasının akıbeti için Vali Mustafa Büyük düğmeye bastı ve talimat verdi.
Binanın son 6 katının yıkılması için ihale açıldı. İhaleyi, 3 milyon 135 lira teklifle, binayı inşa eden Halil Avcı Şirketler Grubu kazandı. Emniyet Müdürlüğünün yeni hizmet binasının son 6 katının yıkımına 10 Ağustos Pazartesi günü başlanacağı ve yıkımın 8 ay süreceği öğrenildi.
Öte yandan, hizmet binası yüzünden kapalı havalarda ve gece iniş zorluğu yaşayan uçakların sarf ettiği yakıt maliyetinin bugüne kadar 30 milyon TL’yi aştığı ortaya çıktı.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2015, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66