Yerel seçim sonuçlarının irdelendiği Sözcü TV canlı yayınında, heyecanlı ve gergin bir atmosfer yaşandı. Uğur Dündar, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından 14 Mayıs Genel Seçimlerini yorumlarken, tartışma damgasını vurdu.

KILIÇDAROĞLU'NUN KAÇIRDIĞI FIRSAT

Uğur Dündar, Türk toplumuna tarihi bir fırsatın kaçırıldığını belirterek, "Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ya da Yavaş'ı işaret ederek 'işte adayımız' deseydi, bugün çok farklı bir konuyu konuşuyor olurduk. Tarih onu affetmeyecek" şeklinde konuştu.

Moderatör Ece Üner'in "Şu an ne düşünüyordur acaba?" şeklindeki yorumu, Cemal Enginyurt'u kızdırdı.

"EKREM'İ ADAY YAPSAYDIK MÜTHİŞ BİR SONUÇ MU ALACAKTIK"

Enginyurt, "Bu nasıl bir mantık? Kılıçdaroğlu 25 milyon 500 bin oy aldı. Cumhur İttifakı ise toplamda 22 milyon 400 bin oy aldı. Bu durumda 22 milyon 400 bin oy ile seçimi mi kazandık? Eğer Ekrem'i aday gösterseydik ya da Mansur'u tercih etseydik, durum farklı olur muydu?" diyerek tepki gösterdi ve tartışmanın dozunu artırdı.

Şaban Ataş Olayı: Canlı Yayında Bomba İtiraflar! Oğlu baba katili mi oldu? Şaban Ataş Olayı: Canlı Yayında Bomba İtiraflar! Oğlu baba katili mi oldu?

"KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN ALLAH RAZI OLSUN"

Uğur Dündar, İmamoğlu ya da Yavaş'ın aday gösterilmesi durumunda farklı bir sonuç alınabileceğini savunurken, Enginyurt, "Eğer CHP'nin başarısından bahsediyorsak, 'Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Allah razı olsun' dememiz gerekiyor. Kendisi, birlik ve beraberlik adına önemli adımlar attı" ifadelerini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU'NUN YAPTIĞI İTTİFAK, ÇOK YANLIŞTI"

Dündar ve Enginyurt arasındaki diyalog şu şekilde devam etti:

  • Uğur Dündar: CHP'nin oyları yüzde 25'e düştü ve sonra yüzde 37'ye çıktı. Bu, CHP'nin mi ittifakı?
  • Cemal Enginyurt: Tabii ki öyle!
  • Uğur Dündar: Hayır, değil. Kılıçdaroğlu'nun yaptığı ittifak, çok yanlış bir tercihti.

"BU NASIL BİR ÜSLUP"

  • Cemal Enginyurt: Ben 45 gün boyunca sokak sokak çalıştım.
  • Uğur Dündar: Kişisel olarak Kemal beyi destekleyebilirsiniz ama bu, Türkiye'nin genel çıkarlarıyla örtüşmüyor. Mansur bey ya da Ekrem bey, her ikisi de cumhurbaşkanı olabilirdi.
  • Cemal Enginyurt: Kemal bey de seçilirdi. Bu üslup nasıl oluyor böyle!
  • Uğur Dündar: Oldukça uygun bir üslup.