Maddi ve Manevi Destek Devam Ediyor


Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Etkinliği Malatya'da Coşkuyla Kutlandı

Malatya'da faaliyet gösteren diş hekimleri, Ulusal Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında düzenlenen özel bir etkinlikte bir araya geldi. Gecede, meslekte 20 yılı geride bırakan diş hekimlerine plaket takdim edildi. Malatya Diş Hekimleri Odası tarafından düzenlenen etkinlik, özel bir otelde gerçekleşti.

Plaket Töreninde Vefa Örneği Gösterildi

Malatya Diş Hekimleri Oda Başkanı Miraçhan İnanmaz, etkinlikte yaptığı konuşmada, her yıl 21 - 27 Kasım tarihleri arasında kutlanan Ulusal Ağız ve Diş Sağlığı Haftası'nı bu yıl özel bir etkinlikle kutladıklarını belirtti. İnanmaz, 6 Şubat'ta yaşanan deprem felaketinde Malatya'yı terk etmeyen diş hekimlerine minnettar olduklarını ifade etti. Meslektaşlarına teşekkür ederek, "Depremde diş hekimlerimiz kentimizi terk etmeyerek hizmet sunmaya devam etti. Meslektaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum." dedi.

Deprem Sürecindeki Kararlılık Takdirle Karşılandı

Başkan İnanmaz, deprem sürecinde diş hekimlerinin kentlerini terk etmeyerek hizmet vermeye devam etmelerini takdirle karşıladıklarını vurguladı. "Diş hekimliği mesleğini her ilde rahat bir şekilde yapabilecek durumda olmalarına rağmen, deprem sürecinde şehrimizi terk etmediler." diyen İnanmaz, meslektaşlarına moral olsun diye bu güzel organizasyonu gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ölümcül Tehdit: Uzman, Vitamin Kullananları Riskler Konusunda Uyardı! Ölümcül Tehdit: Uzman, Vitamin Kullananları Riskler Konusunda Uyardı!

Başkan İnanmaz, deprem öncesinde Malatya Diş Hekimleri Odası'na kayıtlı olan hekim sayısının deprem sonrasında azaldığını belirtti. Ancak, meslektaşlarına maddi ve manevi desteklerinin devam ettiğini açıkladı. "Deprem sonrası kayıtlı hekim sayımız 310 iken, şu anda 240'a düştü. Ancak, meslektaşlarımız hizmet sunmaya devam ediyorlar." şeklinde konuşan İnanmaz, moral ve motivasyonlarını artırmak adına düzenledikleri vefa gecesinin bu çabaların bir ifadesi olduğunu belirtti.  20231126aw085150-2


 

Kaynak: İHA