Aktif Eğitim Sen 1.Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Aktif Eğitim Sen 1.Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Aktif Eğitim Sen 1. Kuruluş Yıldönümü’nü, Öğretmenler Günü'nde Genel Başkan Osman Bahçe'nin katıldığı programla kutladı.


Aktif Eğitim Sen Kahramanmaraş Şubesi 1. Kuruluş Yıldönümü’nü sendikanın Genel Başkanı Osman Bahçe'nin de katıldığı, ‘Öğretmenler Günü’ münasebetiyle düzenlenen “Mesleki Motivasyon ve Konser Programı”nda  altın nesiler yetiştirmeyi gaye edinmiş eğitim çalışanlarıyla coşkulu ortamda bir araya geldi.


Yoğun katılımın olduğu programın açış konuşmasında Kahramanmaraş Aktif Eğitim Sen Şube Başkanı Mahmut Yıldırım; “Öğretmen olmak, kara, fırtınaya ve tufanlara inat sabırla sulamaktır körpe fidanları. Soğuk vurmasın diye, bir anne şefkati ile tir tir titremektir, öğretmen olmak. Gönüller kırmadan, bir cana dokunmak, bir ruhu okşamaktır, öğretmen olmak. Eğitiminbunca sıkıntısına ve sorununa rağmen şikâyet etmeden çalışmak ve yorulunca tekrar işe koyulmaktır, öğretmen olmak. ‘Kime karşı olursa olsun, her düşmanlık, mutlaka kendimize düşmanlıktır’  itikadını kalbimize, kalplere nakşetmektir, öğretmen olmak. Fatih’i cihanda harika bir manevi olgunluğa sahip kılmak, Yavuz’a Mısır çöllerini aştırmak, İkinci Murat’ı kılıcının olduğu kadar ruh dünyasının da bir kahramanı haline getirmektir, öğretmen olmak. Hakkın hakikatin yanında, zulmün karşısında dimdik durmaktır, öğretmen olmak. İşte o zaman bir ELİF gibi dimdik durup,“etrafına bakmadan ben varım” diyerek dünyamızın imarı, insanlığın ihyası ve yarınlarımızın inşası için arkasına bakmadan koşturmaktır, öğretmen olmak. Kısacası kıymetli ve bir o kadar da yürekli misafirler, ‘Bir Sevdadır’ öğretmen olmak. Bu duygu ve düşüncelerle, hepinizin öğretmenler gününü kutlar, saygılarımı sunarım” diyerek sözlerini bitirdi.


Sonrasında Aktif Eğitim Sen Genel Başkanı Osman Bahçe de, Okullarını evi, öğrencilerini ise aile bireyleri ve kendi çocukları gibi seven ve yetiştiren güzide eğitim çalışanları ile bu anlamlı ve özel günde birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.


Bahçe, Öğretmenler Günü münasebetiyle Kahramanmaraş Şubemizin düzenlemiş olduğu konser programını vesilesiyle Kahramanmaraş’ta olmaktan, güzide bir toplulukla birlikte olmaktan onur duyduğunu belirterek bu ve benzeri programlarla eğitim çalışanlarımızın zor ve yorucu iş yoğunluğunun azalacağını ve kendilerini aileleriyle birlikte daha değerli hissedeceklerini dile getirdi.


Sayın Osman Bahçe, öğretmenlerimizin mesleki itibar problemi yaşadıklarını iş doyum düzeylerinin düşük olduğunu tutarsız ve her geçen gün değişen eğitim politikaları sonucunda mesleki heyecanlarını yitirdiklerini belirtti.


Aktif Eğitim Sen olarak eğitim çalışanlarımızın mesleki motivasyon ve mesleki gelişimine; sosyal hayat standartlarının yükseltilmesine ve görev yaptıkları okullarında altın nesillerin yetiştirilmesi adına öğretmenlerimizin aşkla, şevkle gayret etmelerine sağlamaya yönelik çalışmaları sürdürdüklerini vurguladı.


Bahçe, “Sendikamızın kuruluşundan itibaren verilen desteğin, duyulan güvenin ve her geçen gün artan teveccühün farkında ve sorumluluğunda olarak samimi ve istikrarlı şekilde sizlerin sevgisiyle büyüdüğümüzü de unutmadan, Öğretmenler Gününüzü en kalbi duygularla kutluyor, ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte daha huzurlu, mutlu ve daha umutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.


İdeal nesillerin yetişmesi adına kendisini eğitime adamış, öğretmenlerimizi temsilen takdim edilen plaketlerden sonra Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Özgün Müziklerden oluşan salonunda iştirak ettiği etkileyici, doyurucu bir gece yaşandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
fyıldız
fyıldız - 6 yıl Önce

Bir günde daha birlikte beraber güçlüyüz.Bir aktif buluşmada görüşmek dileğiyle....

nadir aksoy
nadir aksoy - 6 yıl Önce

başarılarınızın devamını diliyorum .Allah yolunuzu açık eylesin inanmış gönüller.

MENNAN
MENNAN - 6 yıl Önce

çok güzel

SIRADAKİ HABER

banner63