Başbakan okul yapmayan işadamlarına sert çıktı!

Başbakan okul yapmayan işadamlarına sert çıktı!

Başbakan Erdoğan, partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada, iktidarları döneminde Kahramanmaraş'a yaptığı hizmetleri anlatıp işadamlarından illerine eğitim, sağlık ve diğer sosyal alanlarda yatırım yapma çağrısında bulundu.

Başbakan Erdoğan, "Öleceğiz, öleceğiz. Gittiğimiz zaman bu varlıkların hiçbirisi bizimle gelmeyecek. Her zaman söylüyorum, bazılarına biraz garip geliyor ama gelsin. Her zaman söylerim; 'Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri'. Çünkü, hoca efendi geldiğinde başbakan niyetine demeyecek, Cumhurbaşkanı niyetine demeyecek, genelkurmay başkanı niyetine demeyecek. İnanın aileleriniz bile birkaç gün ağlayıp unutacak. Gelin bu şehre eğitim yatırımı yapın" dedi.

Kahramanmaraş'ta göreve geldiklerinden bu yana 2 bin 508 derslik yaptıklarını anımsatan Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Buraya bir gelişimde değerli iş adamı kardeşlerimle toplantı yaptık. Dedik ki 'Kahramanmaraş merkezde derslik sıkıntımız var' hayırsever kardeşlerimizle beraber. Burada bir çıkış yapalım, Kahramanmaraş merkezin özellikle derslik sıkıntısını giderelim' dedik.

O gün bize ciddi sözler verildi. Ne yazık ki bu sözlerin büyük bir kısmı yerine gelmedi. Bundan dolayı üzüntümü sizlerle böyle güzel bir ramazan akşamında paylaşmak zorundayım. Biz bir yol açtık, bu yolda kararlılıkla yürüdük. Yürümeye de devam ediyoruz, bu derslikler öylede olsa böylede olsa yapılacak. Öleceğiz, öleceğiz. Gittiğimiz zaman bu varlıkların hiçbirisi bizimle gelmeyecek. Her zaman söylüyorum, bazılarına biraz garip geliyor ama gelsin. Ziya Paşanın sözü. Her zaman söylerim 'Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri' Çünkü, hoca efendi geldiğinde başbakan niyetine demeyecek, Cumhurbaşkanı niyetine demeyecek, genelkurmay başkanı niyetine demeyecek. İnanın aileleriniz bile birkaç gün ağlayıp unutacak. Gelin bu şehre eğitim yatırımı yapın" dedi.

Öğretmeni olmayan okul kalmamasını istediklerini belirten Başbakan Erdoğan, ''Yakında 30 bin öğretmeni daha atıyoruz'' dedi. Pakistan'daki sel felaketine de değinen Erdoğan, ''Pakistan konusunda da tüm halkımızı açılan hesaplara yardıma davet ediyoruz. Çünkü onlar bizi 1999 depreminde unutmadılar, geçmişte de unutmadılar. Şimdi bizde onları unutmamalıyız'' diye konuştu.

Türkiye'nin vagon değil, lokomotif bir ülke olduğunu belirten Erdoğan, Türkiye'nin artık gündemi belirlenen değil, gündem belirleyen bir ülke olduğunu söyledi.

Pakistan'a yardım yapılması konusunda da çağrıda bulunan Erdoğan, bu yardımlarla Muzafferabad'da olduğu gibi yeni bir şehir kurmak istediklerini vurguladı. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2010, 07:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63