Ciner Grubu okul inşaatına başladı

Ciner Grubu okul inşaatına başladı

Ciner Grubu tarafından yaptırılması planlanan 16 derslikli meslek lisesinin zemin etüt çalışmasına başlandı.

23 Haziran'da Afşin'e gelerek Çöllolar Kömür Havzası'nda çeşitli incelemelerde bulunan Ciner Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner'in, Afşin'e meslek lisesi yapılması için verdiği talimatın ardından, 16 derslikli endüstri meslek lisesinin etüt çalışmasına başlandı. Çalışmaya Park Holding Koordinatörü Güray Eken ve Afşin Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Dikici de katıldı.

31 bin 320 metrekare yüzölçümlü arsa üzerine yaptırılacak okul, 842 metrekare tek katlı olacak ve çok amaçlı atölye binasına da sahipolacak. Endüstri meslek lisesinde maden, makine, metal, elektrik, elektronik gibi yörenin iş ihtiyacını karşılayacak bölümlerin açılacağı kaydedildi.

Afşin Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Dikici, yaptığı açıklamada, Ciner Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner'in Afşin'e yaptığı ziyaret sonrası, 16 derslik okul yaptırılmasının kararlaştırıldığını belirterek, "Geçtiğimiz günlerde Afşin Kaymakamı Faik Arıcan başkanlığında Ciner Grubu'yla bir protokol imzalandı. Bu protokol gereği bugün bu okulumuzun zemin etüt çalışmasına başlandı. Zemin etüdü çalışması tamamladıktan sonra okulumuzun inşaatı başlayacak" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2009, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63