Elbistan'a fakülte açılacak

Elbistan'a fakülte açılacak

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde Elbistan Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ELSİAD) ilçede bir fakülte açılması için başlatığı çalışmalar meyvesini verdi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Senatosu (KSÜ), Elbistan'da Uygulamalı Bilimler ve Uygulamalı Teknolojiler Fakültesi kurulmasına oy birliği ile karar verdi.

Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Elbistan Kaymakamı Ahmet Altıntaş, "Elbistan Sanayici ve İşadamları Derneği'nin müracaatı üzerine ilçemizde fakülte kurulması için başlayan bir süreç vardı. Başlatılan çalışmalar olumlu bir şekilde devam ediyor. Son olarak KSÜ Senatosu aldığı karar ile Elbistan'da, Uygulamalı Bilimler ve Uygulamalı Teknolojiler Fakültesi açılmasına oy birliği ile karar verdi." dedi.

Elbistan'a fakülte açılması için senatonun aldığı karardan dolayı sevinçli olduğunu söyleyen Kaymakam Altıntaş,Elbistan'da açılacak bölümlerin bütün dünyada büyük bir öneme sahip olduğunu kaydetti.

Elbistan'da bir fakültenin açılması için çalışmalar yapan ELSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alattin Arslan ise üniversite senatosunun aldığı karardan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

İlçenin 13 yıldan beri fakülte beklediğini kaydeden Başkan Aslan, fakülte kararının Elbistan halkı tarafından sevinçle karşılandığını kaydetti .

Fakülte kararını Elbistan ve çevresi için büyük şans olarak değerlendiren Başkan Aslan, "İlçemizde açılacak bir fakülte açılması düşünülen 2 termik santralden daha önemlidir. İlçemize ekonomik, eğitim ve sosyal alanlarda büyük gelişmeler sağlayacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi. (CİHAN)

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2009, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63