Kitapseverler Sinan Yağmur ile buluştu

Kitapseverler Sinan Yağmur ile buluştu

KSÜ'de ‘Okur-Yazar Buluşması' programında kitapseverler, Araştırmacı - Yazar Sinan Yağmur ile biraraya geldiler.


Mart ayının son pazartesi günü kutlanan Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Dil ve Edebiyat Topluluğu tarafından organize edilen ‘Okur-Yazar Buluşması) temalı programa katılan Araştırmacı - Yazar Sinan Yağmur Üniversite gençliği ile söyleşti.


Yrd. Doç. Dr. Fetih Yanardağ’ın danışmanlığında Dil ve Edebiyat Topluluğu tarafından organize edilen ve Türkiye’de ‘Tennure ve Ateş: Hz. Mevlâna, Aşkın Gözyaşları 1. Tebrizli Şems, Aşkın Gözyaşları 2. Hz. Mevlâna, Aşkın Gözyaşları 3. Kimya Hatun, Aşkın Gözyaşları 4. Hamuş, Aşkın Meali - Yusuf İle Züleyha, Kerbela, Aşk’a Belâ: Hz. Hüseyin’ gibi daha birçok romanı ile hayatımıza giren Araştırmacı- Yazar Sinan Yağmur’un KSÜ’nün Avşar yerleşkesi içinde bulunan Senem Ayşe Konferans Salonunda’ki söyleşisinde Üniversite öğrencileri sordu, Sinan Yağmur cevapladı.


Kitap yazmaya nasıl ve neden başladığını öğrencilere anlatan yazar öğrencilerden gelen birbirinden ilginç sorulara da cevap verdi. Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Uğur Yıldırım ve bir çok akademisyeninde katıldığı program sonunda Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Uğur Yıldırım tarafından Sinan Yağmur’a Maraş işi ceviz oyma bir sandık hediye edilirken, Kütüphaneler Haftası münasebeti ile de Kütüphanelerden en fazla kitap okuyan Akademik Personelden Araştırma Görevlisi Özlem Muraz Budak’a, İdari Personelden Abdulhamit Kavak’a ve Öğrencilerden Esra Topal’a da birer plaket verilerek ödüllendirildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2014, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66