Malatya için 'çak', bizim için 'bak'!

Malatya için 'çak', bizim için 'bak'!

TBMM Genel Kurulu’nda, Malatya İnönü Üniversitesi’ne öğretim elemanı ve memur kadrosu ihdasını öngören yasa teklifi kabul edildi.

Başta Hürriyet olmak üzere birçok ulusal gazete ve TV'de bugün yayımlanan haberlerde; "Malatya milletvekillerinin ortaklaşa verdikleri önerge doğrultusunda, teklifte öngörülen öğretim elemanı kadro sayısı 283’ten 289’a çıkarıldı. Bunun üzerine, teklif sahibi olan AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, birbirlerinin ellerine "çak" yaparak tekliflerinin yasalaşmasını kutladılar." denildi.

Malatya böyle bir sevinci yaşarken, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nin (KSÜ) kadrosu ise halen yasalaşmayı bekliyor.

Daha önce birçok kez gündeme getirilen Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi Kadro Kanunu, TBMM’de komisyona dahi getirilemedi.

Halbuki Komisyonun Başkanlığını da AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam yürütüyor.

İktidar ve muhalefet milletvekillerinin bir türlü uzlaşamaması nedeni ile daha çooooook bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Yani özetle; MALATYA İÇİN 'ÇAK', BİZİM İÇİN 'BAK'!........

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2008, 20:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir PAKSOY
Bekir PAKSOY - 13 yıl Önce

Bu başarı! "odunu koysak kazanırız" zihniyetinin bir sonucudur. TBMM'de bir başkanvekilimiz, eski MEB bakanı, Yök eski başkanı, MEB Komisyon başkanı, bakanlık bekleyen, hatta cumhurbaşkanlığı bekleyen titrde vekilimz, ayrıca MEB Komisyonunda üye başka bir vekilimiz, 301 inci madde değişiklik teklifi ile Türklüğe sövmeyi suç olmaktan çıkartan başka bir vekilimiz var. Biz de bu ense, onlarda bu .... olduktan sonra Maraş daha çok tokat yer. Durmak yok yola devam...

SIRADAKİ HABER

banner66