Öğretmene 700 liralık ek ders müjdesi..

Öğretmene 700 liralık ek ders müjdesi..

Yeni eğitim sistemiyle birlikte ortaokullarda bile birçok seçmeli dersin verilecek olması öğretmenlere ek gelir kapısı açtı.Ayda 80 saate kadar ek ders verme hakkı olan öğretmenlerin maaşlarına 700 TL ek gelir gelecek. Kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen 12 yıllık kademeli ve zorunlu eğitim sistemiyle birlikte artan seçmeli ders sayısı, maddi açıdan öğretmenlerin yüzünü güldürecek.


Bu yıl ilk kez ortaokullarda 21, imam hatip ortaokullarında 18, liselerde 18 farklı seçmeli dersin verilecek olması, öğretmenlerin bütçesine büyük katkı sağlayacak.


AYDA 80 SAATE KADAR


Öğrenciler tarafından seçilen dersler için okulda öğretmenin bulunmadığı veya yeterince bulunmadığı durumlarda öncelikle diğer okullardan maaş veya ek ders karşılığı görevlendirmeler yoluyla öğretmen temin edilecek. Bunun da mümkün olmadığı hallerde ise ücretli öğretmen temin edilerek dersler açılacak ve öğrencilerin bu dersi alması sağlanacak.


Bir öğretmenin haftada en fazla 20 saat ek ders alabileceğini belirtenyetkililer, ayda bir öğretmenin 80 saate kadar ek ders alabildiğine dikkat çekti.Sabah

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2012, 07:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63