OKS'de 97 öğrenci birinci oldu

OKS'de 97 öğrenci birinci oldu

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nın (OKS) sonuçları açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik (MEB) sonuçlar hakkında basın toplantısı düzenledi. En başarılı il Burdur olurken ikinci Eskişehir üçüncü Edirne oldu. 31..221 kişi sıfır puan aldı. Kahramanmaraş'tan da birinci çıktı. Kahramanmaraş Özel Rabia Arıkan İlköğretim Okulu öğrencisi Mustafa Kesim birinciler arasında yer aldı.

Bakan Çelik, organize kopya çeken kişiler tespit edilmiş olup bu kişilerin sınav sonuçları açıklanmayacağını bildirdi. OKS'yi kazanan adayların tercihleri sonucu birinci yerleştirme sonuçları 25 Temmuz'da açıklanacak.

PUANLAR İNTERNETTEN ÖĞRENİLEBİLECEK

Bu yıl son kez yapılan OKS sonuçlarına göre, 2008-2009 öğretim yılı için resmi ve özel fen liselerine, sosyal bilimler liselerine, Anadolu liselerine, Anadolu teknik liselerine, Anadolu meslek liselerine, Anadolu öğretmen liselerine, Anadolu imam-hatip liselerine, Anadolu Sağlık Meslek Lisesine, Sağlık Meslek liselerine, Adalet Meslek liselerine, Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesine, Anadolu tarım meslek liseleri ve tarım meslek liselerine öğrenci yerleştirilecek.

KAHRAMANMARAŞ'TA KESİM AİLESİNİN MUTLULUĞU

BU SENE SON KEZ YAPILAN OKS'Yİ BİRİNCİ OLARAK KAZANAN 97 İSİM ARASINDA YER ALAN KAHRAMANMARAŞ ÖZEL RABİA ARIKAN İLKOGRETİM OKULU OĞRENCİSİ MUSTAFA KESİM (14) MUTLULUĞUNU; TEKSTIL MAKINALARI İMALATI YAPAN BABASI BEKİR SITKI VE EV HANIMI ANNESİ FATMA KESİM İLE PAYLAŞTI. BİRİNCİ OLAN MUSTAFA KESİM, AİLENİN 3 ERKEK 1 KIZ ÇOCUGUNDAN BİRİSİ...

İşte OKS birincilerinin isim listesi

Sınavda MF ve TM puan türlerinde 97 öğrenci 500 tam puan alarak birinci oldu. Buna göre birinci olan öğrencilerin isimleri şöyle:

Adıyaman Mustafa Baba İlköğretim Okulu Özgür Karabayır,
İstanbul Özel Çamlıca Coşkun İlköğretim Okulu Enes Suyabatmaz,
Bilecik 700. Yıl İlköğretim Okulu Bora Usanmaz,
Konya Özel Konya Model İlköğretim Okulu Sema Nur Mutlu,
Edirne Özel Edirne İlköğretim Okulu Sarp Kürüm,
Gaziantep Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu Yusuf İlker Yaman,
Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu Baran Tabur,
İstanbul Kocaragıp Paşa İlköğretim Okulu Engin Kara,
Muğla Adile İhsan Mermerci İlköğretim Okulu Erman Azdemir,
İstanbul Özel Acarkent Doğa İlköğretim Okulu Berk
Özbakır, Kırşehir 23 Nisan İlköğretim Okulu İsmail Yazıcı,
Samsun Özel Ezgililer İlköğretim Okulu Kerim Bahadır Şeker,
Kırklareli Özel Büyük Şimşek İlköğretim Okulu Semih Berk Öncel,
Ankara Salih Alptekin İlköğretim Okulu Gizem Taş,
Düzce Özel Düzce Kültür İlköğretim Okulu Melike Dertli,
Kocaeli Özel Erkul İlköğretim Okulu Furkan Özcan,
İstanbul Halil Atamavcı İlköğretim Okulu Ali Barış Kaba,
Mersin Anamur İlköğretim Okulu Hasan Berkay Çelik,
İstanbul Rasathane İlköğretim Okulu Can Ayvaz,
Konya İhsan Özkaşıkcı İlköğretim Okulu Fatma Didem Kesler,
Malatya Özel Turgut Özal İlköğretim Okulu Nezaket Ezgi Güven,
Çanakkale 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu Erdem Zuhal,
İstanbul Özel Yeşilköy 2001 İlköğretim Okulu Mehmet Yıldız,
Muş Yavuz Selim İlköğretim Okulu Esmanur Fil,
İstanbul 700. Yıl Osmangazi İlköğretim Okulu Ebru Özdemir,
Sivas Özel Sultan Murat İlköğretim Okulu Çağatay Akkoyun,
Kırıkkale Namık Kemal İlköğretim Okulu Çağrı Demirel,
Ankara TED Ankara Koleji Vakfı Özel İlköğretim Okulu Erknaz Ecehan Erk,
Samsun Özel Delta İlköğretim Okulu Burak Ceyhun Karaca,
Kastamonu Ali Fuat Darende İlköğretim Okulu Elifnur Erdem,
İstanbul Özel Oğuzkaan İlköğretim Okulu Andaç Demir,
İstanbul Esentepe İlköğretim Okulu Sinem Gündoğdu,
Kırşehir Merkez İlköğretim Okulu Mukaddes Damla,
Adana Özel Adana İlköğretim Okulu Bekir Batuhan Çelebi, Kayseri Özel Yılmaz Akansu İlköğretim Okulu Gökçe Canhilal, Kocaeli Özel Erkul İlköğretim Okulu Asel Öztürk,
Gaziantep Özel Mutafoğlu İlköğretim Okulu Muhammed Yusuf Durmuş,
Eskişehir MAT-FKB Özel Gelişim İlköğretim Okulu Gözde Berkil, İstanbul
Milli Eğitim Vakfı Özel Basınköy İlköğretim Okulu Zeynep Rana Demir,
Ankara Hamdullah Suphi İlköğretim Okulu Gülce Küreli, Kocaeli
Değirmendere Uğur Mumcu İlköğretim Okulu Kutay Onaylı, İstanbul Özel
Bahçelievler İhlas İlköğretim Okulu Mustafa Düremez, Afyonkarahisar Özel
Zafer İlköğretim Okulu Metehan Çekiç, Ankara Özel Beypazarı İlköğretim
Okulu Emine Büşra Çevik, Kars Özel Çelik Başarı İlköğretim Okulu Mert
Can Aslanoğlu, Sakarya Özel Ufuk Işık İlköğretim Okulu Şule İdacı, Muğla
Emirbeyazıt İlköğretim Okulu Mehlika Beste Yücedağ, Aydın Özel Muzaffer
Ancın İlköğretim Okulu Erhan Çağırıcı, Kocaeli Özel Erkul İlköğretim
Okulu Setenay Gel, Zonguldak İstiklal İlköğretim Okulu Betül Seda
Güzelhan, Tekirdağ Özel Gürsoylar İlköğretim Okulu İbrahim Engin Hakvar,
Kocaeli Mevlana İlköğretim Okulu Yasemin Gümüş, İzmir Namık Kemal
İlköğretim Okulu Fatma Nur Murat, Ankara Özel Yüksel Sarıkaya İlköğretim
Okulu Ezgi Gökçe, İzmir Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu Halit Anıl Eray,
İstanbul Özel Bilgi İlköğretim Okulu İpek Dursun, Kocaeli Özel Erkul
İlköğretim Okulu Ali Emre Coşkun, Van Özel Serhat İlköğretim Okulu Özge
Büşra Arar, İstanbul Özel Başakşehir Burç İlköğretim Okulu Leyla Elmas,
Düzce Özel Yunusbey İlköğretim Okulu Osman Aydın, Bursa Karaoğlan
İlköğretim Okulu Pınar Aydın, Kütahya Özel Başaran Yıldız İlköğretim
Okulu Burhan Işık, Seyhan Özel Çukurova Birfen İlköğretim Okulu Irmak
Kepenek, Bingöl Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Hacer Dinler, Muğla
Kenan Evren İlköğretim Okulu Onur Melih Gedik, Bursa Özel Emine Örnek
İlköğretim Okulu Ayca Ceren Coşgunoğlu, Isparta İMKB İlköğretim Okulu
Bayram Kurt, Çorum Fatih İlköğretim Okulu Enes Furkan Kurt, Adana Özel
Bilimkent İlköğretim Okulu Ahmet Gülek, Diyarbakır Mustafa Kemal
İlköğretim Okulu Hüseyin Çubuk, Ankara Hürriyet İlköğretim Okulu Zarife
Nurbanu Mendi, Malatya TED Malatya Koleji Özel İlköğretim Okulu Hamit
Doruk Aktan, Hatay Fatih Aliye Müderris İlköğretim Okulu Ozan
Pastacıgil, Tekirdağ Talat Paşa İlköğretim Okulu Çağatay Geçko, İstanbul
Özel Irmak İlköğretim Okulu Alpertunga Ertin, Ankara Hüseyin Hüsnü
Tekışık İlköğretim Okulu Tunahan Aytaş, Konya Özel Meram Abdullah Aymaz
İlköğretim Okulu Hayrunnisa Pektaş, İzmir Güzel Yalı İlköğretim Okulu
Güliz Kıvançlı, Kahramanmaraş Özel Rabia Arıkan İlköğretim Okulu Mustafa
Kesim
, Adana İsmet İnönü İlköğretim Okulu Oğuzhan Özer, İstanbul Gazi
İlköğretim Okulu Mehmet Asım Gümüş, Bursa Özel Emine Örnek İlköğretim
Okulu Cem Çelik, Kocaeli Özel Yuvacık Atayurt İlköğretim Okulu Özlem
Zürap, İzmir Karşıyaka İlköğretim Okulu Aysu Eryaşar, Osmaniye Özel Yeni
Serhat İlköğretim Okulu Mervenur Baraklı, İstanbul Özel İstanbul Çevre
İlköğretim Okulu Nevbahar Ece Bulaner, Konya H. Ahmet Yesevi İlköğretim
Okulu Fatih İkbal Karaefe, Mersin Çankaya İlköğretim Okulu Ezgi Uğuz,
İzmir Özel Yamanlar Özyurt İlköğretim Okulu Cihat Ögütçü, İzmir Özel
Bergama Bakırçay İlköğretim Okulu Emre Kara, Gaziantep Özel Seçkin
İlköğretim Okulu Mizgin Aşkın, Ankara Bedriye Halil Naciye Mıhcıoğlu
İlköğretim Okulu Giray Efe, İstanbul Özel Avcılar Fatih İlköğretim Okulu
Efe Yasin Akman, Ankara Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulu Zehra Uçar,
Çanakkale Terzialan İlköğretim Okulu Murat Sağın, İstanbul Özel Merter
Fatih İlköğretim Okulu Recep Çelebi, Tokat Gaziosmanpaşa İlköğretim
Okulu Cihat Erbay.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2008, 08:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66