Üçüncü proje okul İmam Hatip Lisesi oldu

Üçüncü proje okul İmam Hatip Lisesi oldu

Kahramanmaraş’taki Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayan 3’üncü proje okul oldu.


Onikişubat ilçesi Abdülhamithan Mahallesi’nde bulunan okulda yaklaşık 500 öğrenci eğitim görüyor.
Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Karagöz, okulun proje imam hatip olmasından dolayı memnuniyeti dile getirirken, “Öğrencilerimizin öz güvenlerinin artması ve toplum içinde kendilerini ifade edebilme yeteneklerinin gelişmesi için çok sayıda sosyal etkinlikler düzenlemekteyiz. Medeniyetimizin mirası olan kültürel değerleri tanıyan, onları anlayan ve sahiplenen bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Her Müslümanın öğrenmesi gereken temel dini ve ahlaki konuların yanında fen bilimleri ve sosyal bilimler alanında araştırmacı, üreten ve bilimsel düşünen bireyler kazanmak istiyoruz. Fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar laboratuarları yanında geniş bir kütüphaneye sahip okulumuzda basketbol, voleybol sahaları ve öğrencilerimizin hoşça vakit geçirebilecekleri dinlenme alanları mevcut” dedi.


Proje imam hatip liseleri kapsamında, Anadolu Fen ve Sosyal Bilimler İmam Hatipler liseleri yaygınlaştırılarak, öğrencilerin başarılarının artırılması hedefleniyor.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67