Uluslararası Fuar 20 Nisan'a kadar açık

Uluslararası Fuar 20 Nisan'a kadar açık

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin organizesiyle düzenlenen 1. Kahramanmaraş Uluslararası El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı 20 Nisan 2014 tarihine kadar açık kalacak.


1. Kahramanmaraş Uluslar arası El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı, Kahramanmaraş Fuar Merkezi(KAFUM)’nde düzenlenen törenle açıldı.


Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Oniki Şubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, AK Parti ilçe Başkanları, belediye meclis üyeleri, Rem Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Çayır ile davetlilerin katıldığı açılış törenindeki açılış konuşmasını yapan, Rem Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Çayır, Rem Fuarcılık olarak yaptıkları organizasyonlardan bahsederek bilgiler verdi.


Organizasyonlarımız devam edecek


Daha sonra kürsüye gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, bu tür organizasyonların şehrin tanıtımı adına çok önemli gördüklerini ifade ederek: “Bu tür organizasyonlar şehirlerin tanıtımı için önemli bir yer tutar. Bu tür organizasyonlarımız devam edecektir. Bu fuarımız seçim çalışmalarından önce tasarlanmıştı. Bundan dolayı Kahramanmaraş Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Poyraz’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu fuarın şehrimizin el sanatları esnaflarına bir yön haritası olacağına inanıyorum. Bundan sonra da gıda sektöründe bir fuarımız olacaktır. Zira ilimiz dondurma başta olmak üzere tarhana, biber ve diğer gıdalar yönünden oldukça zengin bir ildir. Aynı zamanda şehrimiz ayakkabıcılık, çelik mutfak eşya üretimi, kuyumculuk gibi alanlarda çok gelişmiş durumdadır. Fuarın düzenlenmesinde ve gerek dış ülkelerden gerekse ülkemizin diğer şehirlerinden gelen tüm katılımcılara teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.


20 Nisan 2014 tarihine kadar açık kalacak olan fuara Dubai, Senegal, Fildişi, İran, Tayland ve Çin’den 11 yabancı firma ile ülkemizin değişik illerinden gelen 70 firma katılıyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2014, 07:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66