Yaşar Gölcü'de münazara yarışmaları başladı

Yaşar Gölcü'de münazara yarışmaları başladı

Yaşar Gölcü İlkokulu’nda bahar dönemi  4. Sınıflar arası münazara yarışması düzenlendi. 


20 Mart Salı günü okul konferans salonunda başlayan münazara yarışması devam ediyor.


Münazara yarışması başlangıcında açılış konuşmasını  yapan Okul Müdürü Ali Bucak şunları söyledi; “Yarışmayı izlemeye gelen öğretmen , öğrenciler  ve velilerimiz hoş geldiniz. Münazara gibi etkinlikler öğrencilerimizin kişisel  ve sosyal gelişimine büyük katkı sağlıyor diyerek yarışmacılara başarılar diledi.


Okul jürisinde Müdür Yardımcısı Cemil Korkmaz, Rehber öğretmen Merva  Gedik  ve sınıf öğretmeni Ahmet Muhtar Uysal  görev aldı.


Birinci tur elemelerine Yaşar Gölcü ilkokulu 4/F sınıfı öğrencilerinden oluşan grup tarafından ‘Dünya Her Geçen Gün Daha İyiye Gidiyor.’ ve   4/E sınıfı tarafından hazırlanan ‘Dünya Her Geçen Gün Daha Kötüye Gidiyor.’  konularının tartışıldığı münazara yarışması  düzenlendi. 


Kıyasıya devam eden mücadele sonunda  4/F sınıfı 77 puan aldı,  4/E sınıfı ise 86 puan alarak bir üst tura yükselme hakkını kazandı.


Münazara programı


25 Mart 2014 de 4/A VE 4/B sınıfları:“Çocuğun eğitilmesinde  aile daha etkilidir. Çocuğun eğitilmesinde okul daha etkilidir”


26 Mart 2014 günü 4/C  ve 4/D sınıfları: “Çocuklar için şehir hayatı daha güzeldir. Çocuklar için Köy hayatı güzeldir” ve


27 Mart 2014 günü ise 4/K ve 4/i sınıfları: “Televizyon öğrenciler için yararlıdır. Televizyon öğrencilere yarardan çok zarar veriyor” konulu münazara yarışmaları yapılacak. 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66