Bazı memurlara fazla mesai ödenecek!

Bazı memurlara fazla mesai ödenecek!

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen memurlar ile sözleşmeli personele 15 Ağustos 14 Eylül tarihleri arasında yüzde 53 ek ödeme yapılacak.

Bakanlar Kurulu’nun ek ödemelerin ödenmesine ilişkin 13 Ağustos tarihli kararname eki Resmi Gazete’de yayımlandı.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen memurlar ile sözleşmeli personelden 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 3 üncü maddesinde yer alan ek ödemeden yararlananlara, ek ödeme verilmesine ilişkin ekli Kararın yürürlüğe konulması; Maliye Bakanlığının yazısı üzerine, mezkur Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 3 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 13 Ağustos tarihinde kararlaştırıldı.

"İŞ HACMİNİN ARTMASINDAN DOLAYI YOĞUN MESAİYE YÜZDE 53 EK ÖDEME"

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen memurlar ile sözleşmeli personelden 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 3 üncü maddesinde yer alan ek ödemeden yararlananlara, 15 Ağustos 14 Eylül tarihleri arasında nüfus hizmetlerine yönelik her türlü iş ve işlemleri yürütmek üzere iş hacimlerinde meydana gelen artıştan dolayı yoğun mesai yapmaları nedeniyle, anılan tarihler arasında yüzde 53 oranında ilave ek ödeme yapılmasını kararlaştırdı. Kararname yayımı tarihinde yürürlüğe girdi. (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2010, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63