Emekliye verilecek intibak parası hazır..

Emekliye verilecek intibak parası hazır..

Yaklaşık 2.7 milyon emeklinin merakla beklediği İntibak Yasası ile ilgili çalışmalar son halini almaya başladı.


İntibak Yasası'nın çıkmasıyla birlikte emekliler arasındaki maaş adaletsizlikleri de ortadan kalkmış olacak. Böylece, aynı şartlarda emekli olanlar, emeklilik yılına bakılmaksızın aynı oranda maaş almış olacaklar.

Mutlu son yakın


-İntibak düzenlemesi için bütçeye ödenek konuldu


Emeklilerin intibak düzenlemesinde mutlu son yaklaştı. İntibak düzenlemesi için 2012 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'na ödenek konuldu. Bütçeye ödenek konulması hükümetin konuya verdiği önemi ve ödeme konusundaki iradesini gösteriyor.

-Tüm emekliler yararlanabilecek mi?


İntibak düzenlemesi, 2000 yılından önce emekli aylığı bağlanmış olan SSK emeklileri ile hak sahiplerinin aylıklarına yansıyacak.

-Yurt dışından emekli olanlar da intibaktan yararlanabilecek mi?


Yurt dışı hizmetleri ile SSK hizmetlerinin birleştirilmesi sonucu aylık bağlanan 2000 yılı öncesi emekliler de kapsamda olacak. Sonuç olarak intibak düzenlemesinden 2000 yılı öncesi tüm SSK emeklileri yararlanacak.

Zam miktarı farklı


-Hangi emekli daha yüksek intibak zammı alacak?


2000 yılı öncesi emekli olan SSK'lılardan yüksek primgün sayısı ile emekli olanlar daha yüksek artıştan yararlanacak. 3600 prim gün sayısı ile emekli olanlar ise intibak zammından daha az miktarda faydalanacak.Fazla prim ödeyenfazla emekli maaşı alacak. Hiçbir emeklinin maaşında düşüş olmayacak. Ödedikleri prim gün sayısına göre artıştan yararlanacaklar.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2011, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63