Genç Bayan Çiftçi hibe desteği ile sera kurdu

Genç Bayan Çiftçi hibe desteği ile sera kurdu

Genç Bayan Çiftçi Elif Ceyhan, Bakanlığın 30 bin TL hibe desteği ile kendi serasını kurdu.


Kahramanmaraş, Türkoğlu İlçesi Aydınkavak Mahallesi çiftçilerinden Elif Ceyhan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının genç çiftçilere verdiği, 30 bin TL hibe destekleri ile kendi serasını kurdu.


Konu hakkında açıklama yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu; “Ülke tarımının güçlendirilmesi, genç çiftçilerin, kırsal alanlarında iş sahibi olmaları sağlanması, köyden kente göçün önlenmesi ve kırsal hayatın yeniden canlandırılması amacıyla, uygulamaya konulan bu projelerin çiftçilerimizin hayalini gerçekleştirmesi bizleri mutlu ediyor.  Tüm genç çiftçileri göstermiş oldukları girişimciliklerinden dolayı tebrik ederim” dedi.
İl Müdürü İhsan Emiralioğlu, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürülüğü teknik elemanlarınca da teknik desteklerinin her daim devam edeceğini belirtti.


Hibe desteğinden yararlanan çiftçi Elif Ceyhan ise, “Daha önceleri tarlaya yevmiye ile çalışmaya giderdik, şimdi ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 30 bin TL hibe desteği ile kendi seramızı kurduk.  Kendi işimizi yapacağız, kurmuş olduğum serada çalışarak aile ekonomisine katkıda bulunacağım. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına yapmış oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2016, 07:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63