Bu gençlerimize ne oluyor... İzmir'de anne ve babasını tek tek öldürdü Bu gençlerimize ne oluyor... İzmir'de anne ve babasını tek tek öldürdü

Pendik'te 11 Nisan Perşembe günü yaşanan olayda, eski boksör Engin Karanlık, dini nikahlı eşi Selda Uzan'a sarkıntılık yaptığı iddiasıyla arkadaşı İkrami Güler'i (60) döverek öldürdü. Karanlık, olaydan sonra Uzan ile birlikte Güler'in cesedini mezarlığa bırakıp kaçtı. İki şüpheli de polis tarafından yakalandı.

OLAY GECE YARISI EVDE MEYDANA GELDİ

İddiaya göre, Karanlık, Uzan ve Güler, birlikte alkol almak için Doğu Mahallesi'ndeki evlerine geldiler. Bir süre evin içinde oturduktan sonra Karanlık lavaboya gitmek için kalktı. Lavaboda Güler'in Uzan'a sarkıntılık yaptığını duyduğunu öne süren Karanlık, Güler'i konuşmak için kapıya davet etti. İkili arasında yaşanan tartışma sonrasında Karanlık, Güler'e yumrukla saldırdı. Aldığı darbeler sonucu yere yığılan Güler, hayatını kaybetti.

CİNAYET SONRASI MEZARLIĞA BIRAKILDI

Karanlık ve Uzan, Güler'in cansız bedenini evlerinin yakınındaki mezarlığa taşıyıp bıraktılar ve kaçtılar. Sabah saatlerinde mezarlıkta hareketsiz yatan Güler'i gören çevredekiler durumu polise ihbar etti. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Güler'in hayatını kaybettiğini teyit etti.

ŞÜPHELİLER GÖZALTINA ALINDI

Polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda şüpheli Engin Karanlık evde yakalandı. Karanlık, Selda Uzan ile birlikte gözaltına alındı.

MAHALLE SAKİNLERİ NELER DUYDU?

Mahalle sakini Fatih Aydın, olayla ilgili şunları söyledi:

"Saat 02.00 sıralarında bağırışma sesleri duydum. Kadın herhalde cinnet geçiriyor sandım. Daha sonra o ses kesildi. Başka bir şey duymadım. Sabah emniyet geldi. İnceleme yaptı. Boksçu gelmiş döverek öldürmüş, başka bir şey duymadım."