24 saat süre verdi, 6 saat sonra arandı...

Önceki gün bazı sosyal medya hesaplarından Ali Öztunç’un, “Maraş Olaylarını” kaşıyor şeklinde yapılan paylaşımlara Öztunç ateş püskürmüş ve AK Partili vekillere bunu yapanların susturulması konusunda 24 saat vermişti. Yine kendi gibi aday Hayrettin Güngör Öztunç’u telefonla arayarak üzüntülerini dile getirerek konuyu tatlıya bağladı.

24 saat süre verdi, 6 saat sonra arandı...

31 Mart yerel seçimlerine giderken kaynayan siyaset kazanı Kahramanmaraş’ta deyim yerindeyse alev almaya başlamıştı. Öyle ki Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç, kendisi hakkında haksız bir algı yürütüldüğünü belirterek adeta ateş püskürmüştü. Basının karşısına geçen Ali Öztunç, kendisi hakkında: “Burası bizim şehrimiz. Kardeşçe yaşıyoruz. Ama provokatörler yine iş başında. Bir bakıyorsun milletvekilinin kardeşi, bir bakıyorsun Büyükşehir Belediye Başkanını amcasının oğlu, bir bakıyorsun tarihçiyim diye kendini anlatan bir meczup, tuhaf şeyler. Bugün Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundum. Provokatörlere karşı, iftira kampanyaları açanlara karşı, yalanlara karşı, hakaret edenlere karşı” demişti.
24 SAAT GEÇMEDEN TATLIYA BAĞLANDI
Öztunç olayın üzerinden 24 saat geçmeden sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak konunun tatlıya bağlandığını belirtti ve şöyle konuştu: “Bugünkü açıklamalarımın ardından AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Hayrettin Güngör şahsımı arayarak bana iftira atanlara ilişkin üzüntüsünü dile getirdi. Şehrimizin birlik ve beraberliği için her ikimizde elimizden geleni yapma konusunda mutabakata vardık. Seçim kampanyası boyunca provokasyon yapanlara karşı birlikte mücadele edeceğiz. Sayın Güngör’e nezaketi nedeniyle teşekkür ediyorum. Provokatörleri, fitne fesat tohumu ekmeye çalışanları Allah’a ve milletimizin taktirine havale ediyorum”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63