Çukurca'da "Yandı yürekler yandı!"

Çukurca'da

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Piyade Er Sarıkaya'nın baba ocağında yas var Baba Sarıkaya: "Ne söyleyeyim, veren de kendisi alan da kendisi"


Hakkari'nin Çukurca ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Piyade Er Vedat Sarıkaya'nın (21) Kahramanmaraş'taki baba ocağında yas var.


Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Küçüknacar Mahallesi'nde ikamet eden baba Ömer ve anne Pakize Sarıkaya'ya çocuklarının şehit olduğu haberi askeri yetkililer tarafından verildi. Haberi alan 9 çocuk sahibi Sarıkaya çifti ve yakınları gözyaşı döktü.


Baba Ömer Sarıkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun askerliğinin bitmesine 2,5 ay kaldığını söyledi.


Oğluyla en son dün gece telefonla görüştüğünü belirten Sarıkaya, "Kazada şehit düşmüş. Şehit haberini sabah aldık. Şehit olmadan önce dün gece saat 23.00'de telefonla görüştüm, 'rahat olduğunu' söyledi. Nöbet değişimine gittikleri sırada kazanın olduğunu tahmin ediyorum. Ne söyleyeyim, veren de kendisi alan da kendisi. Vatan sağolsun" dedi.


Çukurca ilçesi Çığlı köyünde konuşlu bulunan 2. Piyade Bölük Komutanlığına ait Kobra tipi zırhlı araç, devriye görevi dönüşü Ormanlı köyü yakınlarında devrilmiş, kazada 1 asker şehit olmuş, 2 asker yaralanmıştı.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 06:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63