Fırıncı esnafının sıkıntıları masaya yatırıldı

Fırıncı esnafının sıkıntıları masaya yatırıldı

Kahramanmaraş Fırıncılar Odası’na bağlı somun fırıncısı esnafı, Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı (KMESOB) toplantı salonunda bir araya gelerek sıkıntılarını görüştü.
Fırıncılar Odası Başkan vekili Erol Güneş başkanlığında toplanan esnaflar, Tarım İl Müdürlüğü Kontrol Şube Müdürü Ahmet Dal’a fırıncı esnafının sıkıntılarını anlattı.
Aynı zamanda Türkiye Fırıncılar Federasyonu İstişare Kurulu Üyesi olan Erol Güneş, çalışmalarındaki destekten dolayı Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı İbrahim Balcı’ya da teşekkür ederek, şöyle konuştu: “Türkiye’de en güzel ekmek Kahramanmaraş’ta çıkıyor. Kahramanmaraş halkı genelde taş fırın ekmeğini tercih ediyor. Az sayıda ki vatandaşta dönerle fırında çıkan ekmeğe ilgi gösteriyor. Ekmeğe en son geçen yıl zam yapıldı. Una yüzde 30, yakıta da yüzde 70 oranında zam yapıldı. Ama biz halkımızın bütçesini düşünerek gündemimize zam yapmayı almadık. Kaliteden azla ödün vermeyeceğiz. Sağlıksız ekmeği tüketiciye ulaştırmayacağız. Hijyene daha çok dikkat edeceğiz. Ruhsatsız ekmek üretenler için gereken cezayı vereceğiz. Bütün çabamız, hijyenik üretimi yaygınlaştırmaktır. Haksız rekabetin önlenebilmesi için yetkililerle her zaman istişare yapıyoruz. Bu konunun çözümü için güç birliği yapıp, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmamız gerekmektedir. Artık esnafımızla daha çok bir araya gelerek sıkıntılarımızı paylaşacağız. Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri bu konuda bizlere çok yardımcı oluyor. Kendilerine sizlerin huzurunda teşekkür ederim.”
Tarım İl Müdürlüğü Kontrol Şube Müdürü Ahmet Dal da yaptığı konuşmada, şunları ifade etti: “Sizlere yardımcı olmak bizlerin asli görevidir. Kahramanmaraş halkının sizden istekleri, ekmeğin kaliteli, lezzetli ve hijyenik olmasıdır. Kayıt dışı çalışan esnafın, kayıtlı üyelere karşı haksız rekabet yaptıklarını biliyoruz. Buda sizleri sıkıntıya sokuyor. Bu konuda gerekli bütün önlemleri almaya gayret ediyoruz. Kayıt dışı ekmek üreten esnafın iş yerini kapatmaya kadar her türlü cezayı vereceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2006, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63