'Fırtına Operasyonu' zanlıları İzmir'e getirildi..

'Fırtına Operasyonu' zanlıları İzmir'e getirildi..

'Fırtına Operasyonu' Zanlıları Antalya'dan İzmir'e getirildi..


İzmir Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı üzerine, suç örgütüne yönelik 12 ayrı il ile ilçede düzenlenen ve aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 41 zanlı Antalya'dan İzmir'e getirildi.


Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 10 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından İstanbul, Antalya, Konya, Adana, Ankara, Çanakkale, Trabzon, Karabük, Kahramanmaraş, Batman, Osmaniye, Hatay il ve ilçelerinde eşzamanlı 'Fırtına Operasyonu' düzenlemişti.


Operasyonda, silahlı suç örgütü kurmak, örgütte yöneticilik yapmak, suç örgütüne üye olmak, çek senet tahsilatı yapmak, uyuşturucu ticareti yapmak, fuhuşa aracılık etmek, adam kaçırmak ve 6136 sayılı kanuna muhalefet ettikleri iddiasıyla Finike İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı M.P., Başçavuş İ.K. ve uzman Çavuş R.Ç.'nin de aralarında bulunduğu 1'i bayan 60 kişi gözaltına alınmıştı.


Gözaltına alınan zanlılardan 19'u Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından serbest bırakılmıştı. Zanlılardan, muvazzaf asker olan 3 kişi dün havayolu ile Antalya'dan İzmir'e getirilmişti.


Askerlerin ardından bugün sabahın erken saatlerinde de Antalya'dan üç otobüsle yola çıkarılan 38 zanlı daha İzmir'e getirildi. Zanlıları taşıyan üç ayrı otobüs, polis eskort araçlarıyla birlikte sabah saat 06.30'da İzmir Adliyesi'ne ulaştı. Zanlılar, önümüzdeki saatlerde soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı'na ifade vermeye başlayacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2012, 08:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23