FLAŞ: Çetin Doğan gözaltına alındı! -VİDEO-

FLAŞ: Çetin Doğan gözaltına alındı! -VİDEO-

"Balyoz Planı" iddialarına ilişkin olarak açılan davada hakkında yakalama emri çıkarılan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan İstanbul'a gelirken Bodrum havaalanında gözaltına alındı.

“Balyoz Planı” iddialarına ilişkin olarak açılan davada hakkında yakalama emri çıkarılan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Bodrum'dan İstanbul'a hareket etti.

EMEKLİ PAŞA İŞTE BÖYLE GÖZALTINA ALINDI:

Çetin Doğan gözaltına alındı | video.mynet.com

Doğan, Bodrum'da kaldığı villasından eşi Nilgül Doğan, arkadaşı Sedat Batu ve gazeteci Güneş Gürsel ile arkadaşı Hamit Tatari'nin Bodrum'daki evine gitti.

Doğan ve beraberindekiler burada yaklaşık yarım saat kaldıktan sonra, özel otomobiliyle eskort eşliğinde İstanbul'a gitmek üzere, Bodrum-Milas Havalimanı'na hareket etti.

Emekli Orgeneral Çetin Doğan, Bodrum-Milas Havaalanı'nda gözaltına alındı.

"ALLAHAISMARLADIK"

Doğan'ın bulunduğu otomobilin arkasından, Hamit Tatari'nin evindeki görevliler tarafından begonvil ve yasemin çiçekleri döküldü. Doğan, yaptığı açıklamada, havalimanına gitmeden önce dostlarına uğradığını ve “Allahaısmarladık” dediğini söyledi. Çetin Doğan, şunları kaydetti:

“Olayları biliyorsunuz. Bodrum'da kaldık ve nihayet tekrar göreve çağırdılar. Görevimizin başına gidiyoruz. Ben 2003 yılında emekli olduğumu sanıyordum, meğerse emekli olamamışım, hala görev başındayım. Görevimin başına gidiyorum şimdi.”

Nilgül Doğan ise “Herkes geçmiş olsun diyor, bu kaçıncı geçmiş olsun diye merak ediyorum. İnşallah geçecek” diye konuştu.

İSTANBUL'A GETİRİLDİ

Onur Havayolları'nın tarifeli seferiyle polis eşliğinde Bodrum'dan İstanbul'a getirilen Doğan, uçaktan yine emniyet görevlileri tarafından alındı. Aprondan araçla çıkarılan Çetin Doğan, sağlık kontrolü için Adli Tıp Kurumu'na getirildi.

HASTANEYE KALDIRILDI

''Balyoz Planı'' iddialarına ilişkin olarak açılan davada hakkında yakalama emri çıkarılan Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın avukatı Hüseyin Ersöz, ''Doğan'ın Adli Tıp Kurumundaki kontrolünde, yüksek tansiyon teşhisi konulduğunu ve bir üniversite hastanesinde kontrol edilmesinin uygun görüldüğünü'' bildirdi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde basın mensuplarına Doğan'ın sağlık durumuna ilişkin bilgi veren Ersöz, Doğan'ın Adli Tıp Kurumunda yapılan sağlık kontrolünde büyük tansiyonunun 19-20, küçük tansiyonunun ise 13-14 olarak gözlendiğini belirtti.

Doğan'ın bu nedenle en yakın üniversitesi hastanesi olan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesine getirildiğini belirten Ersöz, ''Doğan'a 2003'te de 5 damarında anjiyo yapılmıştı. Tutukluluk süresince de stent takılıp ilaç tedavisi görmüştü. Burada tüm testlerin yapılıp, incelemelerin tamamlanmasının ardından ya müşahede altına alınacak, ya da tekrar Adli Tıp Kurumuna gönderilecek'' dedi. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2010, 05:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63