FLAŞ: İsrail savaş başlattı!

FLAŞ: İsrail savaş başlattı!

İsrail Gazze'ye 30 füze fırlattı. Hamas sözcüsü saldırıda en az 50 kişinin öldüğünü açıkladı. İsrail Gazze'ye 30 füze fırlattı. Hastane kaynakları ölü sayısının en az 140'a çıktığını belirtti.

Görgü tanıkları, saldırının en az 50 kişinin ölümüne veya yaralanmasına yol açtığını söylerken, kentteki Reuters muhabiri, İsrail hava kuvvetlerinin bölgedeki hedeflere 30 kadar füze fırlattığını belirtti. Muhabir, saldırının büyük hasara yol açtığını, Hamas'a ait güvenlik noktalarıyla Gazze limanının zarar gördüğünü kaydetti.

Kent sakinleri, birçok patlama sesi duyduklarını, kentin çeşitli kesimlerinden duman yükseldiğini ifade ettiler. Hamas yetkilileri de saldırıda kendilerine ait güvenlik noktalarının hedef alındığını belirttiler.

Filistinli güvenlik kaynakları ise Hamas'a ait birkaç tesisin yerle bir edildiği bilgisini verdiler. İsrail ordusundan henüz saldırıyla ilgili açıklama yapılmadı.

Gazze'deki 6 aylık ateşkes geçen hafta sona ermiş, Hamas ateşkes süresini uzatma niyeti olmadığını açıklamıştı.

İsrail Başbakanı Ehud Olmert de Hamas tarafından düzenlenen saldırıların ardından yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi'nde yaşayan Filistinlilerden Hamas yönetimine karşı çıkmalarını istemiş, İsrail'e roket saldırıları düzenleyenlere karşı güç kullanmakta tereddüt etmeyeceklerini bildirmişti.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2008, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67