Genelkurmay: '5 terörist öldürüldü'!

Genelkurmay: '5 terörist öldürüldü'!

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu 4 teröristin, Erzincan’da ise 1 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.


Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Diyarbakır ili Lice ilçesi Dakyanuskalesi Tepe bölgesindeki karayolları ekiplerinin emniyetinde görevli jandarma unsurlarına, Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) bir grup terörist tarafından silahlı saldırıda bulunulduğu belirtilerek saldırıda 2’si silahlarıyla birlikte 4 BTÖ mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi. Karadan ve havadan destekli operasyona devam edildiği kaydedildi.


PATLAYICI İMHA EDİLDİ


Bingöl ili Genç ilçesi Suveren Mahallesi’ndeki demiryolu ekibinin emniyetini almak maksadıyla görevlendirilen Bingöl İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, bir adet el yapımı patlayıcı bulunarak imha edildiği ifade edildi.


MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ


Bitlis ili Hizan ilçesi Şiyanpınar mevkiinde, yapılan arazi arama faaliyeti esnasında çok sayıda otomatik tüfek fişeği, 150 metre elektrik kablosu, bir adet el telsizi, iki adet tabanca, iki adet tabanca şarjörü, bir miktar tabanca fişeği, bir adet el bombası ve muhtelif malzeme ele geçirildiği açıklandı.


Şırnak İli Uludere İlçesi Karaçalı Tepe güneyinde icra edilen arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında, toplantı salonu ve sığınak olarak kullanıldığı değerlendirilen üç mağara tespit edildiği vurgulanarak, "Mağara içerisinde; uçaksavar mühimmatı, büro müştemilatı, kablo düzeneği, ıslatılmak suretiyle termal kameralardan korunma amaçlı kullanılan 10 adet şemsiye, 1,5 ton benzin ve mazot karışımı, 15-20 adet fünye, 1,2 kg TNT patlayıcı, iki adet sinyal verici, iki adet el telsizi, bir adet su tankı ve bir miktar uçaksavar mühimmatı ele geçirilmiştir" denildi.


BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ 1 SİVİLİ ÖLDÜRDÜ


Erzincan Kemah Uluçınar Köyü Acemoğlu köprüsü mevkiinde, Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristler tarafından kara yolu trafiğe kesilerek Orman İşletme Müdürlüğüne ait iki araç yakıldığı kaydedilerek olay bölgesinden kaçan bir sivil araca, BTÖ mensuplarınca ateş edilmesi sonucunda bir sivil vatandaş öldüğü, aynı araçta bulunan eşinin de yaralandığı bildirildi.


Erzincan İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca bölgede yapılan operasyon sonucu lider seviyesinde bir terörist silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildiği belirtilerek, teröristle birlikte ele geçirilen silah ve malzemeler ise şöyle açıklandı:


"Bir adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, bir adet RPG-7 R/A, bir adet M-16 piyade tüfeği ve hücum yeleği, üç adet sırt çantası, iki adet uzaktan kumandalı patlayıcı düzeneği, iki adet el telsizi, bir adet flaş bellek, iki adet harici hafıza cihazı, bir adet ses kayıt cihazı, bir adet askeri tatbikat el kitabı, 150 Euro, 780 Türk Lirası, 340 İsviçre Frangı, bir adet dürbün, bir adet el feneri, bir adet ’botan kod azat’ ibareli uyku tulumu."(İHA)

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2015, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66