Nihayet Genişletiliyor!

Nihayet Genişletiliyor!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Boğaziçi konutları- Kayseri çevre yolu bağlantı yolunda genişletme çalışmalarına başladı.


Haydarbey mahallesi ve Belediye öncülüğünde inşa edilen Boğaziçi konutları sakinlerinin  yıllardır Üniversiteye ve şehiriçi trafiğine girmeden kent merkezine ulaşımda yoğun şekilde kullanılan bulvarın, Boğaziçi konutlarından çevre yoluna kadar olan kısmında genişletme çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından nihayet başlatıldı.


Av. Mehmet Ali Kısakürek Bulvarı’nın devamı niteliğinde olan yol, eski Andırın Yolu olarak bilinen yolla birleşecek. Bu yolda genişletme çalışmalarına başlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğü ekipleri çalışmalara aralıksız olarak devam ediyorlar.


Çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi alan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, yolun en kısa sürede hizmete açmayı planladıklarını ifade ederek: “Şu anda mevcut yolumuz 8 metre genişliğinde. Bu yolda genişletme çalışmalarımız başladı ve şu anda dolgu çalışmalarımız sürüyor. Bu yolda genişletme çalışmalarımız tamamlandığı zaman bu yolumuz çift şeritli ve 30 metre genişliğinde olacak. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2015, 07:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63