Ojeli eller sokakları süpürüyor!

Ojeli eller sokakları süpürüyor!

İŞ-KUR çerçevesinde Sinop Belediyesi’nde işe alınan bayanlar sokakları süpürüyor.


Elleri ojeli ve makyajlı bayanlar yaptıkları işi severek yaptıklarını ifade ederek Sinopluların temizlik konusunda daha fazla önem göstermeleri gerektiğini dile getirdi.
Sinop’ta ellerinin hamuruyla bu işi bilerek, severek ve isteyerek yaptıklarının altını ifade eden bayan temizlik işçileri, “Sokakları temizliyoruz ancak Sinoplular maalesef temizlik konusunda hiç duyarlı değil” dedi.
Temizlik işçilerinden Neşe Tabak, “Tabi ki memnun olduğumuz için bu işi yapıyoruz. Herkes yanımıza gelip tebrik ediyor ve ‘bravo’ diyorlar ama biz mahalleyi on dakikada temizleyip geriye döndüğümüzde her şey yine orada kalmış oluyor. Çöpler atılıyor, çöp konteynerleri var. Ancak bütün çöpler konteynerin içinde olması gerekirken yanında. Arkadaşlarımız çöpleri toplarken evden üzerine çöpler atılıyor. Biz bu işi severek ve isteyerek yapıyoruz. Ayrıca yaptığımız işten rahatsızlık duymuyoruz. İnsanlar bizleri gördükleri zaman ‘neden size içeride iş verilmedi’ ya da ‘neden içeride oturtmuyorlar, bayan başınızda dışarılarda, sokaklardasınız’ diyorlar. Evde oturduğumuzda kim iş veriyor bize?” diye konuştu.
Neşe Tabak, “Biz yaptığımız işten memnunuz. Severek, isteyerek ve bilerek yapıyoruz. Keşke herkes bizim kadar isteyerek, bilerek bir şeyler yapsa da hep beraber Sinop için bir adım atsak. Sinop hepimizin, temiz tutmamız gerekiyor. İnsanlar sokaklardan geçerken ‘ne kadar pis’ diyor ama çöpleri atanlar yine kendileri” diyerek çöp atılmaması çağrısında bulundu.
 Diğer temizlik işçileri de işlerini severek yaptıklarını ve mutlu olduklarını ifade ederken, halkın sokakları temiz tutması gerektiğini belirttiler.Kanal46


BELEDİYE BAŞKANI YERLERİ KİRLETENLERİ KINADI
Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, sokakları kirletenleri kınayarak sokakları süpüren bayanları tebrik etti.
Ergül, “Onları alınlarından öpüyorum. Onlar hayat mücadelesi içerisindeler. ‘Hanımlar sokak süpüremez’ diye bir şey yok. Herkes çoluk çocuğunun nafakasını temin ediyor, onları tebrik ediyorum, çok güzel de çalışıyorlar” şeklinde konuştu.
Sinoplulara temizlik konusunda çağrıda bulunan Başkan Ergül, “Sinoplular’dan özellikle rica ediyorum. Bu kent hepimizin. Bu kent bizim evimiz, nasıl evimize tükürmüyorsak, burnumuzu sildiğimiz mendili yere atmıyorsak, nasıl evde çekirdek yiyip kabuklarını yere atmıyorsak kentte de aynısını yapmamız lazım. Özellikle rica ediyorum, bunu yapmayanları da kınıyorum. Duyarlı Sinoplu hemşehrilerimizden bunu yapmayan her kim olursa olsun lütfen onları ikaz etsin. Bütün Sinoplular’dan bu anlamda özveri, anlayış ve destek istiyorum, aksi takdirde sadece konuşuruz” dedi.
Sinoplu vatandaşlar ise, “Hanımın elinin değdiği yer temiz olur. Sinop onlara müteşekkirdir” diyerek temiz bir Sinop için herkesin evinin ya da işyerinin önünü temizlemesi gerektiğini belirtti.
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2015, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63