Saldırgan AK Parti'li çıktı

Saldırgan AK Parti'li çıktı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na dün TBMM'de saldıran kişinin AK Parti üyesi olduğunu, olayın ardından derhal partiden ihraç edildiğini bildirdi.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na dün TBMM'de saldıran kişinin AK Parti üyesi olduğunu, olayın ardından da derhal partiden ihraç edildiğini bildirdi.


Çelik, sosyal paylaşım sitesinden konuya ilişkin açıklama yaptı.


Hüseyin Çelik, "Sayın Kılıçdaroğlu'na saldıran Orhan Övet'in 2012'de Elmadağ'da partimize kaydolduğu tespit edilmiş ve olayın sonrası derhal ihraç edilmiştir" ifadelerini kullandı.


AK Parti'nin 9 milyon üyesi bulunduğunu anımsatan Çelik, "Onlarca sabıkası olan birinin partimize üye kabul edilmesini ciddi bir özensizlik olarak değerlendiriyoruz. Bu vesileyle Sayın Kılıçdaroğlu'na bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi bildiriyoruz" dedi.


Orhan Ö.'nün ifadesi alındı


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na TBMM'de saldırıda bulunduktan sonra gözaltına alınan Orhan Ö. hakkında adli kontrol şartı uygulanması talep edildi.


Saldırıya ilişkin soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Sadık Bayındır, Orhan Ö'nün ifadesini aldı.


Savcı Bayındır, ifade işlemi sonucunda Orhan Ö'yü, hakkında adli kontrol hükümlerinin uygulanması talebiyle mahkemeye sevk etti.


Orhan Ö. hakkında adli kontrol uygulanıp uygulanmayacağına, Nöbetçi Ankara 2. Sulh Ceza Mahkemesi hakimi karar verecek.
(AA)

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2014, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66