Suriyeliler, kimlik soran polisi tabancayla yaraladı!..

Suriyeliler, kimlik soran polisi tabancayla yaraladı!..

Çadırkentte barınan Suriyeliler, kimlik soran polisi tabancayla yaraladı. Çadırkentte barınan Suriyeliler, kimlik sordukları için tartıştığı polis memuru Mehmet Adsan'ı ele geçirdikleri tabancasıyla kolundan vurdu, 2 polis memurunu da sopayla yaraladı.

Olay, saat 15.00 sıralarında Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ndeki eski tekel tesislerindeki çadırkentte meydana geldi. İlçe merkezinde gezdikten sonra çadırkente gelen 20 Suriyeli, iddiaya göre, kapıda kimlik kontrolü yapmak isteyen polislerle tartıştı. Tartışma alevlenince sinirlenen Suriyeliler, polislere sopalarla saldırdı. Bu sırada bir Suriyeli, polis memuru Ahmet Adsan'ın beylik tabancasını da alıp ateş açtı. Adsan, sağ koluna isabet eden kurşunla yaralanırken, adları açıklanmayan 2 polis de sopalarla dövüldü. Yaralı polis, Yayladağı Sağlık Ocağı'na götürüldü. Hayati tehlikesi bulunmayan Mehmet Adsan, yapılan ilk müdahalenin ardından Antakya Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Kampta izlerini kaybettiren Suriyeliler'in yakalanması için güvenlik kamerası görüntüleri incelemeye alındı. Kampta güvenlik önlemi de arttırıldı.


KAYNAK: Emek ÇAKILI/ YAYLADAĞI (Hatay), (DHA)


//www.dha.com.tr/suriyeliler-kimlik-soran-polisi-tabancayla-yaraladi_349982.html

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2012, 21:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63