Kahramanmaraş'a büyük deprem mi geliyor?

Malatya’da deprem meydana geldi. Diyarbakır ve Kahramanmaraş’ta da hissedilen depremin 12 saniye sürdüğü öğrenildi. AFAD ve Kandilli son dakika deprem haberlinin verilerini resmi sayfadan paylaştı. AFAD saat 12:37’de merkez üssü Malatya’nın Pütürge ilçesi olan 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiği açıkladı.

Kahramanmaraş'a büyük deprem mi geliyor?

Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük: “Çok şükür can kaybı bilgisi gelmedi. Ekiplerimizle birlikte sahadayız. Çok şiddetli hissettik. Ama kısa sürdüğü için bir yıkım olduğu düşünmüyoruz” dedi.
Malatya’da oluşan deprem Kahramanmaraş’ta panik yarattı. Bu deprem Kahramanmaraş halkının  “Bu depremler gelecek depremin Kahramanmaraş’ta olacağına işaret mi?” sorusunu akıllara getirdi.
500 yıldan bu yana 7 ve üzeri deprem üretmeyen Kahramanmaraş’ta ise halk panikledi. Uzmanlar DAF (Doğu Anadolu Fay Hattı) üzerinde bulanan ve Dünyanın bile en tehlikeli fay hattı üzerinde bulanan bu hattın ise uzun zamandan bu yana suskun olduğunu belirtiyor. Büyük araştırmalar neticesinde 500 yıl arayla üretilen 7 ve üzeri depremin son 500 yıldır yaşanmadığı ve bölgenin diğer illerinden meydana gelen depremler sonucunda, Kahramanmaraş büyük depremin habercisi mi oluyor? Sorularını akıllara getiriyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tekkeli
Tekkeli - 2 yıl Önce

Tekkede kentsel dönüşüm bile yapılmadı. Depreme nasıl çare bulunsun.

SIRADAKİ HABER

banner20

banner67