Kahramanmaraş'ta onlarca market erzağı göz göre göre çöpe atıldı!

Sosyal medyada fiyat artışlarından şikayetlerini dile getiren vatandaş, her gün kilolarca ürünü çöpe atıp israf eden market zincirlerini de boykot etmeye başlarken Bugün Kahramanmaraş'ta da aynısı yaşandı!

Tüm dünyayı etkisine altına alan Koronavirüs ülkemizde de görüldüğü günden bu yana tüm dengeleri adeta alt üst etti.

Pandemi nedeniyle ekonomik düzlemde büyük bir sıkıntı içerisine giren vatandaşın bu dönemde tek derdi ise evine ekmek götürmek oldu.

Özellikle son günlerde market zincirlerinin gıda fiyatlarına yaptığı fahiş zamlar ise bu isteği bir hayale dönüştürmeye doğru gidiyordu ki Devlet fahiş fiyat çeken firmalara yönelik denetim gerçekleştirdi.

Sosyal medyada da bu fahiş fiyat artışına sessiz kalmayan vatandaşlar market zincirlerini boykot etmeye başladı.

Fahiş fiyat artışını boykot eden vatandaşlar sadece fiyatları değil, market zincirlerinin yıllardır göz göre yaptığı israfı da boykot etmeye başladı.

Sosyal medyada özellikle İnstagram’da vatandaşlar fiyat artışlarının yanı sıra her gün kilolarca ürünü çöpe atıp israf eden market zincirlerini de boykot etmeye başladı.

Kahramanmaraş'ta bugün Onikişubat ilçesinde bulunan bir şubenin çalışanları şarküteri ürünlerini çöpe attığını görüntülerken biberi neden çöpe attığı merak edildi!

Boykot edilen market zincirlerinin başında ise Türkiye’de 10.000'i aşkın şubesi bulunan  A101 marketleri geliyor.

Şubelerin önündeki çöp konteynerinden görüntüleri sosyal medyada paylaşan vatandaşlar tarihi geçmiş ya da geçmeye yakın ürünlerin market çalışanları tarafından nasıl çöpe atıldığını da gözler önüne seriyor. 

Elbette tek derdi para kazanmak olan çalışanlar bu işlemi büyük bir baskı altında yapıyor.

Hatta bu ürünleri çöpe atmayı reddeden market çalışanları bu konu yüzünden savunma aldıklarını bile söylüyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2022, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67