Kahramanmaraşlı Vatandaşlar bu haber sizin için 1000 TL sosyal yardım destek parası nasıl alınır?

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan korona virüs tüm dünyayı sarmış durumda. Bu zorlu dönemde Türkiye'de ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardım yapılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı yaptığı duyuruda 2 milyon 100 haneye bin TL sosyal yardım yapılacağını belirtmişti. Yapılan yardımların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2 milyon 300 haneye daha yardım yapılacağını açıkladı. Kahramanmaraşlı Vatandaşlar sosyal ve ekonomik destek başvurusu nasıl yapılacağını araştırmaya başladı.

Kahramanmaraşlı Vatandaşlar bu haber sizin için 1000 TL sosyal yardım destek parası nasıl alınır?

BAŞVURULAR E-DEVLETTEN 

Kahramanmaraş'ta Devletin ihtiyaç sahibi ailelere verdiği sosyal yardım başvurusu e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Yardım talebinde bulunacak aileden herhangi bir fert yardım başvuru yapabiliyor. Bunun için e-Devlet sitesinin aramana kısmına "Sosyal Ekonomik Destek" yazmanız yeterli olacaktır. 

Başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayınız: 

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru

YETKİLİLER İLETİŞİME GEÇECEK

Başvurunun tamamlanmasının ardından bakanlığa bağlı personellerin sizinle iletişime geçeceğine dair bir bölüm karşınıza çıkacaktır. Başvuru talebinden bulunan şahıs üzerinde yapılan incelemeler neticesinde 1 ay içerisinde sosyal yardımdan yararlanıp-yararlanamayacağı iletilecektir. 


YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman çetin
Osman çetin - 1 yıl Önce

7 aileyim çalışan yok gelir yok

Selma teke
Selma teke - 1 yıl Önce

Calisan olmadigi icin yardima ihtiyacimiz var evimiz kira

Selma teke
Selma teke - 1 yıl Önce

Evimiz kira calisan olmadigi icin yardima ihtiyacimiz var apdul hamithan muhallesi abdul edip caddesi eylul sitesi no 16

SIRADAKİ HABER

banner66

banner63