Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Göksun ilçesinde görev yapan muhtarlarla bir araya gelerek şehirdeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Güngör, "Dünyanın en büyük felaketlerinden birinde dünyanın en büyük çalışma ve dayanışmasına şahitlik ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği 1 yıllık hedef doğrultusunda kalıcı konutların inşası devam ediyor. İnşallah Ekim ayı içerisinde tamamlanan konutların teslimine de başlanacak" dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, şehirdeki altyapı ve üstyapı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Göksun ilçesinde görev yapan muhtarlarla bir araya gelen Başkan Güngör, bu buluşmada şehirdeki son gelişmeleri ve projeleri masaya yatırdı.

Kahramanmaraş'ta Kavşaklar Çiçek Bahçesine Dönüştü Kahramanmaraş'ta Kavşaklar Çiçek Bahçesine Dönüştü

Toplantıya Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın ve KASKİ Genel Müdürü Ahmet Kavak da katıldı.

hayrettin-gungor-muhtarla-toplanti

Başkan Güngör, muhtarların taleplerini dinleyerek çözüm odaklı istişarelerde bulunarak, kalıcı konutlar, iş yerleri, alt ve üstyapı yatırımları gibi konuları ele aldı. Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Güngör, şehirdeki projelerin ilerleyişi ve geleceğe yönelik planları hakkında bilgi verdi.

TÜM İMKÂN VE KABİLİYETİMİZLE SAHADAYIZ

Başkan Güngör, yaptığı konuşmada, şehrin karşı karşıya kaldığı zorlu koşullara vurgu yaparak, "Dünyanın en büyük felaketlerinden birinde dünyanın en büyük çalışma ve dayanışmasına şahitlik ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği 1 yıllık hedef doğrultusunda kalıcı konutların inşası devam ediyor. İnşallah Ekim ayı içerisinde tamamlanan konutların teslimine de başlanacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tüm bakanlarımız, milletvekillerimiz, yerel yönetimlerimiz ve kurumlarımızla birlikte şehrimiz için sahadayız. Bu süreçte emek gösteren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de tüm imkân ve kabiliyetimizle hemşehrilerimizin yanındayız" dedi.

SU SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

Başkan Güngör, depremler sonrası oluşan altyapı tahribatı ve su sorununun çözümüne dair projeleri ele alarak, "6 Şubat’ta meydana gelen depremler, yatırımlarımızı da etkiledi. Önceliklerimizi güncellemek zorunda kaldık. Bu süreçte altyapımız ciddi hasar aldı, zaten eski olan su ve kanalizasyon hatlarımız zarar gördü. Su kayıplarımız arttı. Yaz aylarının da kurak geçmesiyle su kaynaklarımızda azalmalar meydana geldi. İçmesuyunun sulamalarda kullanılması da diğer bir etken. Su sorununu çözüme kavuşturmak için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İller Bankası ile bir proje geliştirdik ve finansman sağladık. Su sorununu inşallah tamamen ortadan kaldıracağız" şeklinde konuştu.

YERLEŞİM YERLERİNİN ULAŞIMI İYİLEŞİYOR

Şehirde ulaşımın iyileştirilmesi konusundaki çalışmaları da değerlendiren Güngör, "Asrın felaketinde yollarımız da ciddi hasarlar aldı. Bunların tamamını tekrar elden geçiriyoruz. AFAD ve kardeş belediyelerimizin de destekleriyle şehrimizin çeşitli noktalarında oluşturulan geçici barınma merkezleri ve esnaf çarşılarının yollarını Büyükşehir Belediyesi olarak biz yaptık. Şehir merkezimizde, ilçelerimizde ve kırsal mahallelerimizde ulaşımı iyileştirmek için çalışmalarımız durmaksızın devam ediyor" ifadelerini kullandı.