Kahramanmaraş'ta yaşayan emekli vatandaş Mustafa Uludağ, Ahır Dağı'ndan topladığı 120 çeşit şifalı bitkiyi vatandaşlara sunarak hem onların sağlıklı yaşamalarına yardımcı oluyor hem de şifalı bitkilerin faydalarını anlatıyor.

Uludağ, emeklilik hayatını dağlarda yaşayarak, doğayla iç içe bir şekilde sürdürüyor. Farklı şifalı bitkileri dağdan toplayan Uludağ, topladığı ürünleri Kahramanmaraş'ta satışa sunuyor. İşin ticaretinden çok insanların sağlıklı yaşamalarını istediği için, birçok şifalı bitkinin faydasını gelen müşterilere anlatan Uludağ, sinir otundan gelinparmağına, yılan derisinden ayı pençesi ve lavantaya kadar birçok ürün satıyor.

"Bu standın birinci önceliği şifasını arayan insanlara hizmet etmek." diyen Uludağ, "Hasta olup da tıbbi müdahaleler yapılmış öncelik onlar ama ondan sonra alternatif tıp dediğimiz şifasını arayanlara yardımcı olmak. Deprem sonrası dükkanım yıkıldı ve traktör ile ürünleri getirdik. Bugün lavantaları getirdik ve çeşitli otlar var. Örnek sinir otu, gelinparmağı ve ıspanak gibi pişirilip yeniliyor. Ürünlerin tamamını kendim Ahır Dağı'nda yapıyorum. Yılan derisi var ve deri hastalıklarına iyi geliyor. Ben eğitimini de aldım genelde bana ağır hastalar geliyor. Ama ben bir hekim değilim. Yaptığımız hizmet tamamıyla insanlaradır ve 120 çeşit şifalı bitkiler var" diye konuştu.

Vahit Kirişçi tek tek açıkladı! Kahramanmaraş'a önemli yatırımlar, düğmeye basıldı Vahit Kirişçi tek tek açıkladı! Kahramanmaraş'a önemli yatırımlar, düğmeye basıldı

Uludağ'ın şifalı bitkilerinden alan Rabia Yerli ise "Malum her şeyde ilaçlama ve yapay ürün bulunmakta. Getirdiği ürünler çok faydalı genelde kendim ve annem kullanıyor. Bugün lavanta alacağız" dedi.