Hürriyet ve Star Başbakan'ı takip etmeyecek

Hürriyet ve Star Başbakan'ı takip etmeyecek

Hürriyet Gazetesi ve Star Televizyonu Başbakan Erdoğan'ı "karşılıklı mütabakat gereği" bir süre takip etmeyecek.

Başbakan Erdoğan seçim kampanyası ve Obama ziyaretinin ardından tatile çıktı.

Erdoğan tatile çıkarken yaptığı gazetecilere yaptığı açıklamada; "Dünyada her liderin dinlenme hakkı vardır. Ben de insanım. Benim de ailem var. Seçim maratonundan sonra müsaade edin de birkaç gün ben de şöyle ailemle, çocuklarımla kendimi dinleme fırsatını bulayım" demişti...

Erdoğan'ın bu çağrısı üzerine Başbakanlık medyadan muhabirlerini geri çekmesini istedi. Karşılıklı centilmenlik anlaşması öneren Başbakanlık, önemli bir açıklama olduğunda Başbakan'ın medya karşısına çıkacağını, bunun dışında Başbakan'ın ailesiyle birlikte çıktığı tatilde takip edilmemesini rica etti.

Bu ricaya ilk uyan da Enis Berberoğlu ve Uğur Dündar oldu. Hürriyet Ankara Temsilcisi Berberoğlu tatil boyunca Hürriyet'in Başbakan'ı takip etmeyeceğini bildirdi. Uğur Dündar da Başbakanlık'taki kameralarını çektiklerini ve tatilde Başbakan'ı takip etmeyeceklerini söyleyen ikinci haberci oldu.

Hürriyet ve Star Haber, Başbakan'ı tatilde takip etmeme kararı alırken, Başbakanlık'ın centilmenlik anlaşmasını diğer yayın organlarının nasıl karşılayacağı merak konusu oldu...(Medyatava)

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2009, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67