'Rockçı İmam'dan konser

'Rockçı İmam'dan konser

Antalya’nın Kaş ilçesi Pınarbaşı Mahallesi İmam Hatibi Ahmet Muhsin Tüzer, Finike Belediyesi tarafından bu yıl 26’ncısı düzenlenen festival kapsamında konser verdi.


Antalya’nın Finike ilçesindeki konseri, Bağımsız Milletvekili, Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, MHP’li Finike Belediye Başkanı Osman Kaan Sarıoğlu, MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin, daire amirleri ve yaklaşık 250 kadar vatandaş izledi.
Rockçı İmam Ahmet Muhsin Tüzer alkışlar eşliğinde sahneye çıkarken, elektrogitar, tambur gibi zengin orkestra ile sela okudu. İngilizce, Arapça ve Türkçe eserler okuyan Tüzer’e konser sonunda Finike Belediye Başkanı Osman Kaan Sarıoğlu ve Ertuğrul Günay tarafından plaket ve çiçek taksim edildi.
Ertuğrul Günay, “Ahmet Musin Tüzer’le tesadüfen tanıştım. Ben bu akşam bu konserden büyük keyif aldım. Ahmet Muhsin kardeşimizin okuduğu bu ilahileri tambur eşliğinde okusa kimse bir şey demez.
Ama elektrogitar ile okuyunca tepki oluyor. Çünkü elektrogitar bizim kültürümüzde yok. Elektrogitar bizim icadımız değil. O zaman mikrofonda bizim buluşumuz değil, elektrikte bizim buluşumuz değil. O zaman camide onları da kullanmayalım. Ben Ahmet Muhsin Tüzer kardeşimizi destekliyorum” dedi.
Finike Belediye Başkanı Osman Kaan Sarıoğlu da, “Dinimizin temeli tebliğdir. Ahmet Musin Tüzer kardeşimizde tebliğ yaparken bu yolu seçmiş. Ahmet Musin Tüzer’in tebliğ yaparken bu yolu seçmesinin benim için bir sakıncası yok. Kendisine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
”KONSER ROCK MÜZİĞİN İLAHİLERE UYARLANMASI YOLUNDA BİR ADIM OLACAK” Ahmet Musin Tüzer, konser öncesi yaptığı röportajda, “Bu konser Rock müziğin ilahilere uyarlanması yolunda iyi bir adım olacaktır.
Yüce Mevlamıza tasavvufla ulaşma olan bu misyonda istediğimiz hedefe Allahın izniyle yavaş yavaş ulaşacağız” dedi.
Rockçı İmam Ahmet Muhsin Tüzer, konser içinde Babası Ömer Tüzer’i sahneye davet etti.
Tüzer, Gönül Hun Oldu Şavkından kasidesini okudu.
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2014, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67