Mersin Toroslar Belediyesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerine yönelik verdiği eğitim yardımını artırarak sürdürme kararı aldı. Belediye, bu eğitim yardımını rekor seviyede artırdı. İşte bu konuyla ilgili ayrıntılar ve H2 başlıkları:

Toroslar Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Eğitim Yardımını Artırıyor

Toroslar Belediye Meclisi oy birliğiyle kabul etti.

Yardımlar Belli Oldu: 5 Bin 500 TL Lisans, 2 Bin 750 TL Ön Lisans Öğrencilerine

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, bu yardımın bir burs değil, eğitim yardımı olduğunu belirtti.

Kahramanmaraş dahil 20 ildeki KOBİ'ler için 1,5 milyon liralık kredi desteği Suriyeli çalıştırma şartı iddiası Kahramanmaraş dahil 20 ildeki KOBİ'ler için 1,5 milyon liralık kredi desteği Suriyeli çalıştırma şartı iddiası

Öğrencilere Tebrikler: "Başarılar Diliyoruz"

Başkan Yılmaz, üniversite kazanan tüm öğrencilere başarılar diledi ve bu eğitim yardımının 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite kazanan dar gelirli öğrencilere yapıldığını vurguladı.

Yardımdan Kimler Yararlanabilecek?

ÖSYM tarafından yapılan 2023 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda devlet üniversitelerinin bölümlerini kazananlar ve vakıf üniversitelerinin bölümlerini tam burslu kazananlar bu yardımdan faydalanabilecek.

Başvuru Süreci Yakında Başlıyor

Başvuru yapmak isteyen aileler, Toroslar Belediyesinin web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden başvuru sürecini takip edebilirler.

Muhtarlara Yapılan Yardım Arttırıldı

Ayrı bir gelişme olarak, Toroslar Belediyesi, muhtarlara verdiği ayni yardımı artırdı. Muhtarlıkların elektrik, su, internet, telefon ve akaryakıt gibi giderleri için aylık 900 TL olan yardım, 2 bin TL'ye yükseltildi.

Dilek ve Temennilerle Toplantı Sona Erdi

Meclis toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesi ve karara bağlanmasının ardından dilek ve temennilerle son buldu.

20230909aw026677-1

Kaynak: İHA