Ak Partili Ramazanoğlu'ndan ilginç bir öneri...

Ak Partili Ramazanoğlu'ndan ilginç bir öneri...

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, belli şartlar dahilinde anne olan kadınların hapis cezalarını elektronik pranga ile çekmesi yönünde yasal düzenleme yapılabileceğini söyledi.


Ramazanoğlu, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Kahramanmaraş İl Kadın Kolları Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Kezban Çetin adlı kadının 2009 yılındaki yerel seçimlerde mükerrer oy kullandığı gerekçesiyle 3 yıl hapis cezasına çarptırıldığını hatırlattı.


Bu olaydan dolayı büyük bir üzüntü duyduğunu dile getiren Ramazanoğlu, "Bu kardeşimizin çok ağır sağlık problemi olmasına rağmen 3 yıl hapisle cezalandırıldı ve anne olmasına rağmen çocuklarından ayrı cezaevinde çile dolduruyor. Karşılıksız çekin dahi hapis cezasını kaldırmayı düşündüğümüz şu günlerde bu şefkatimizi bu hoşgörümüzü annelerden niye esirgiyoruz. Partimizde hukukçu kimliği bulunan kardeşlerimizden katkı bekliyoruz" dedi.


Belli şartlar dahilinde anne olan hanımların hapis cezalarını elektronik pranga ile çekmesi yönünde yasa tasarısı düzenlenebileceğini kaydeden Ramazanoğlu, bu suretle Türkiye'de bir ilkin de gerçekleştirileceğini dile getirdi.


Türkiye'nin böyle bir konuda önderlik yapmasının da son derece yararlı olacağını vurgulayan Ramazanoğlu, "Şöyle bir şeye ön ayak olsak ne dersiniz- Burada sizlerden gelen talep bizim en büyük desteğimiz olur. Özellikle annelik görevi çocukları belirli yaş grubunda olan annelere ve ceza konusu her neyse bunun da vasfı doğru şekilde tanımlanmak suretiyle kıymetli annelerimizin kader mahkumu olan annelerimizin cezalarını evlerinde bilek bandı ile çekmeleri sağlanabilir. Bu ayrıca dünyada örneği olmayan bir çalışma olabilir" şeklinde konuştu.


TBMM eski Başkanvekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil ise Türkiye'nin şu anda büyük bir değişim yaşadığını ve vesayet sisteminden yavaş yavaş kurtulduğuna işaret etti.


AK Parti iktidarı döneminde çok büyük işler yapıldığını belirten Pakdil, "Bu milletin iktidarları milletin oyu ile sandıkla gelir. Tekrar sandıkla gider kimsenin buna el uzatmaya cesaretinin olmaması lazım. Türkiye'nin bunu gerçekleştirdiğini hep beraber görüyoruz" ifadelerini kullandı.


Pakdil, Türkiye'nin gelecek yıllarda dünyanın önde gelen milletler ailesinden biri olacağını söyledi.


AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç de konuşmasında, AK Parti'nin bütün seçimlerde Oyunu artırarak rekor kırdığını belirtti.


Güvenç, elde edilen bu başarıda kadın ve gençlerin katkısının büyük olduğuna dikkati çekti.


AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar da AK Parti'de siyaset yapmanın çok özel olduğunu ifade etti.


Kongreye katılan AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Oyak Işık ise AK Partili kadın ve erkeklerin adalet ve kalkınma için yarış içerisinde olduğunu belirtti.


Nursel Reyhanlıoğlu'nun tek liste ile seçime gittiği kongreye AK Parti İstanbul Milletvekili Belma Satır, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, belediye başkanları ile parti yöneticileri katıldı. - Kahramanmaraş


 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2012, 20:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63