Daşcı; 'Bu şehri beraber yöneteceğiz'

Daşcı; 'Bu şehri beraber yöneteceğiz'

Miliyetçi Hareket Partisi belediye başkan adayı Mustafa Daşcı seçim çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor. Bu çalışmaları kapsamında Kamu-Sen'in organize ettiği bir toplantı ile Selçuk sitesindeki kunduracı esnafını ziyaret etti.

KAMU-SEN : “ MUSTAFA DAŞCI KAHRAMANMARAŞ İÇİN ÇOK BÜYÜK FIRSAT”

Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Mustafa Daşcı, Kamu-Sen’in organize ettiği toplantıya katıldı. Toplantıya çok sayıda üye katılarak Daşcı’nın seçilmesi durumunda ne gibi projelerinin olduğunu ve sorunlara nasıl bir çözüm yolları ürettiği gibi konularda fikir alış verişinde bulundular. Aynı Zamanda toplantıya MHP İl başkanı Nureddin Demircioğlu ve Alemdar Kasabası MHP Belediye Başkan adayı Mesut Kılıç ta katıldı.

Böyle bir toplantının organize edilmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Daşcı seçilmesi durumunda ortak akıl projesini devreye sokarak kamu-sen gibi tüm sivil toplum örgütlerini içine alan bir karar verme mekanizmasını devreye sokacaklarını belirtti.

Kahramanmaraş’ın sıkıntılarını çok iyi bildiğini söyleyen Daşcı; “Her sıkıntının el birliğiyle aşılabileceğine inanıyoruz. Biz bu şehri hep birlikte yöneteceğizdedi.

'Sosyal, kültürel, sportif, sanayi ve istihdama yönelik çalışmalarla Maraş’ı bir dünya kenti yapmak için gecemizi gündüzümüze katarak Maraşlı hemşerilerimizin teveccühünü kazanmak ilk hedefimizdir' diyen Daşcı, 'Allah kısmet ederse hizmete talibiz' diyerek sözlerini bitirdi.

Geceyi organize eden Kamu-sen yöneticileri Daşcı’nın yapmış olduğu nezaket ziyaretinden dolayı çok teşekkür ettiklerini belirtti.


SELÇUK SİTESİ VE AYAKKABICILAR DA UMUDU DAŞCI’YA BAĞLADILAR

Selçuk Sitesinde ayakkabıcıları gezen Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Belediye başkan Adayı Mustafa Daşcı, esnafın dertlerini dinledi.

Esnaf, kendilerinin imalatçı olduklarını, tekstile sunulan imkanın onda birinin ayakkabıcılığa, bakırcılığa yani Kahramanmaraş’ın asli gücüne ayrılması halinde Türkiye’ye hitap edebileceklerini, bu odaların esnaflarının Şehrimizin en başarılı alan olduklarını vurguladıktan sonra, Sanayi Sitesinin üst tarafındaki 1600 m2’ lik alanın kendilerine tahsis edilerek tüm ayakkabıcılar esnafının oraya taşınması taleplerini dile getirdiler.

Esnaflardan birisi sesini yükselterek yerel yönetimlerin kendilerine karşı ilgisizliklerinden şikayet ederek; “İlla ki Antep’e mi kaçalım ?” diye bağırdı.

Bir diğer esnaf; "Bir ay boyunca Kahramanmaraş Belediye Başkanı POYRAZ’dan randevu almaya çalıştım ama görüşemedim.” dedi.

Mustafa Daşcı, “ Buraya 2. gelişim. Problemlerinizi yakından biliyorum. Oda Başkanımız Sayın Yaşar Duygal’la da sık sık görüşüyoruz. Evlerin altlarında olumsuz şartlarda imalat yapmaya çalışan terlikçi ve ayakkabıcı esnaflarının da olduğunu biliyorum. Sizden oy alma mantığıyla popülist cevaplar vermeyeceğim, dolayısıyla sizlere yalan söylemeyeceğim. Bu güne kadar onurlu bir hayat sürdürdüm. Bu onurlu hayatı oy uğruna silip atmayacağım. Ama şunu bilin ki en geç 2,5 sene zarfında problemlerinizi çözeceğim. Daha önceki gelişimde de ifade ettiğim gibi, Türkiye’ye açık bir Ayakkabıcılık Fuarının Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilmesini sağlayacağım.” dedi.

Hiçbir vatandaşın kendisiyle görüşememekten dertlenmeyeceğini belirten ve cep telefon numarasını veren Mustafa Daşçı; “ Bu size verdiğim numara, cep telefonunu aldığım günden bu yana kullandığım numaradır. Bu numarayı değiştirmeyeceğim. İstediğiniz zaman rahatlıkla arayabileceksiniz.” dedi.

Esnaflar görüşmelerden memnuniyetini dile getirirken Daşcı da; “Arkadaşlar, gittiğim her yerde dert dinlemekten kendi yapacaklarımı anlatamıyorum. Bu zamana kadar böylesine dertliydiniz de neden hakkınızı topluca arama çalışması başlatmadınız?" diyerek müsaade istedi.

Esnaflar, soruları vasıtasıyla kendi iş sahalarının problemlerini dile getirdiklerini, DAŞCI’nın verdiği cevapla da projelerini anlatma fırsatı bulduklarını dile getirdiler. Karşılıklı gülüşmelerle veda edildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2009, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63