TBMM'den "Instagram" açıklaması

TBMM'den

TBMM'den yapılan açıklamada, kablosuz ve tüm kablolu hatlardan Instagram ve benzeri dosya paylaşım sitelerine erişimde herhangi bir sınırlama yapılmadığı bildirildi.


TBMM Başkanlığı, milletvekili ve personelin kullandığı TBMM,  TBMM Yeni Halkla İlişkiler binaları kablosuz yayını ve tüm kablolu hatlardanInstagram ve benzeri dosya paylaşım sitelerine erişimde herhangi bir sınırlama yapılmadığını bildirildi.


Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında yen alan "Meclis'in popüler fotoğraf ve video paylaşım ağı Instagram'ı zararlı içerikler listesine aldığı ve milletvekillerinin erişimine kısıtladığı" iddialarının bulunduğu hatırlatıldı.


Açıklamada, şu bilgiler verildi:  "TBMM,  sayın milletvekillerinin ve personelin kullandığı TBMM, TBMM Yeni Halkla İlişkiler Binası kablosuz yayını ve tüm kablolu hatlardan Instagram ve benzeri dosya paylaşım sitelerine erişimde herhangi bir sınırlama yapmamaktadır. Yüksek internet trafiği  gerektiren dosya paylaşım kategorisindeki sitelere erişim sadece TBMM'ye gelen misafirlerin kullanımına tahsis edilmiş olan TBMM Misafir kablosuz internet ağında sınırlıdır. Haberde iddia edildiği gibi Instagram'ın milletvekillerinin erişimine kısıtlanması sözkonusu değildir."


 


(AA)

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2014, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER