Çocuk felcinde ikinci tur 17-23 Şubat'ta

Çocuk felcinde ikinci tur 17-23 Şubat'ta

Afşin Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Muhammet Aysan, çocuk felci aşısının ikinci turunun 17-23 Şubat tarihinde yapılacağını kaydetti.KAHRAMANMARAŞ (AA) - Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çocuk felci ikinci tur aşı uygulaması kampanyasının Afşin'de 17-23 Şubat tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.


Afşin Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Muhammet Aysan, yaptığı açıklamada, ikinci tur aşı uygulamasının okulların yarı yıl tatili nedeniyle şubat ayına ertelendiğini söyledi.


Birinci turda 0-59 aylık 9 bin çocuğa aşı yapıldığını hatırlatan Aysan, "Merkez ve köylerde 15 araç, 46 ekiple kapı kapı dolaşılarak aşı uygulaması yapıldı. Evlere bırakılan kartlar ile 1 ay sonra ikinci aşının yapılacağı belirtildi. Okulların tatil olması nedeniyle, birçok ailenin tatile gideceği düşüncesi ile aşı uygulama oranının düşeceği görüşüyle bakanlık ikinci tur aşıyı 17-23 Şubat tarihlerine erteledi. Bu tarih daha erkene de alınabilir. Şuan için aşının nasıl yapılacağı, aile sağlığı merkezlerinde mi yoksa yine gezici ekipler tarafından mı yapılacağı belli olmadı. Önümüzdeki günlerde gelişmeler ışığında vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz."


Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2014, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63